Зловживання алкоголем погіршує пам'ять у дівчат

Копирайт изображения elvis

Вчені у США дійшли висновку, що зловживання алкоголем серед підлітків завдає шкоди тим частинам мозку, які відповідають за пам'ять та орієнтацію в просторі.

Значно більше алкоголь шкодить дівчатам, аніж хлопцям, оскільки жінки розвиваються раніше за чоловіків.

Вчені визначили, що дівчина, яка зловживає алкоголем, це та, яка за раз може випити понад три бокали пива або понад чотири склянки вина.

"Жіночий мозок на рік або два випереджає чоловічий в розвитку, тому й алкоголь впливає по-різному на хлопців та дівчат одного віку. Крім того, однакова кількість алкоголю завдає більшої шкоди дівчатам, бо у них повільніше відбуваєтсья метаболізми в організмі та менша вага", - каже професор Едіт Саліван зі Стенфордсього університету.

У ході досліджень науковці встановили, що алкоголь вражає ті частини мозку, які, зокрема, відповідають за просторову орієнтацію. Це, у свою чергу, може призводити до проблем під час керування автомобілем, ускладнювати процес читання мапи та запам'ятавування маршруту.

Професор психіатрії із Каліфорнійського університету Сюзан Таперт каже, що алкоголь також негативно впливає на пам'ять, а також логічне та критичне мислення.

Попередні дослідження свідчать, що й у дорослих жінок, які зловживають алкоголем, мозок зазнає більшої шкоди, аніж чоловічий.