Уго Чавес знову їде лікуватися від раку

Президент Венесуели Уго Чавес знову відбув на Кубу, щоб продовжити лікування від раку. Частину своїх повноважень на час своєї відсутності він передав віце-президенту країни.

Копирайт изображения AFP
Image caption Уго Чавес сповнений оптимізму попри тяжку хворобу

Пан Чавес заявив, що він знову пройде курс хіміотерапії.

Як довго він пробуде в Гавані, президент не повідомив. Минулого разу, коли йому робили операцію з видалення ракової пухлини, він провів там три тижні.

Опозиція вимагала, аби на час відсутності Уго Чавеса усі його повноваження перейшли до віце-президента. Однак президент на це не погодився і пообіцяв, що повернеться "у набагато кращому стані, ніж зараз". Пан Чавес передав своєму заступнику лише частину своїх обов'язків.

"Не час помирати. Час жити"

Відлітаючи, Уго Чавес палко попрощався зі своїми прихильниками. Він сказав, що в його житті починається новий етап.

"Я починаю нове життя. Я народжуюся заново, мене переповнює щастя, я зарядився новою енергією. Я починаю цей новий етап з величезним бажанням жити з вами, у час, коли народ Венесуели переживає своє відродження", - сказав президента людям, які проводжали його в аеропорту в місті Каракас.

"Зараз не час помирати! Зараз час, щоб жити!, - заявив пан Чавес.

Раніше Національна асамблея Венесуели дозволила Чавесу повернутися на Кубу продовжити лікування.

Виступаючи перед урядом, засідання якого транслювало національне телебачення, Чавес оголосив, що віце-президент Еліа Хауа ухвалюватиме рішення щодо націоналізації підприємств, а також відповідатиме за низку питань, пов'язаних із державним бюджетом.

Крім того, на час відсутності Чавеса частина повноважень перейде до міністра фінансів Хорхе Гіордані.

За 12 років перебування при владі, це вперше, коли Чавес вирішив поділитися владою з ким-небудь.

Хвороба - не завада для планів

Після того як Чавес повернувся додому 4 липня, лікарі порадили Чавесу менше працювати.

У п'ятницю він заявив, що знову має летіти на Кубу, щоб "почати те, що ми називається другою фазою лікування".

Де саме була знайдена пухлина у Чавеса, досі невідомо: він лише сказав, що операція була проведена у черевній порожнині.

Попри хворобу 56-річний президент Чавес продовжує з'являтися на публіці. Крім того, він офіційно планує брати участь у наступних президентських виборах, які пройдуть наприкінці 2012 року.