Скандал NoW підкрадається до Камерона

Копирайт изображения PA
Image caption Зв'язки британського прем'єра із компанією Мердока створюють йому дедалі більше проблем

У Британії скандал, пов'язаний із телефонним прослуховуванням газетою News of the World, набирає політичних обертів.

Прем'єр-міністр Девід Камерон знову муситиме відповідати на запитання про те, чому він свого часу взяв на роботу колишнього редактора скандальної газети Енді Коулсона. Пан Коулсон був арештований, а згодом відпущений під заставу.

Крім того, Девіду Камерону приписують близькі стосунки із Ребекою Брукс - соратницею Руперта Мердока, яка також зараз перебуває під слідством.

Тиск на британського прем'єра посилився після відставки голови Скотленд-ярду сера Пола Стівенсона.

Пан Стівенсон заявив, що він мусив піти, тому що колись також взяв на роботу одного із редакторів видання News of the World.

Крім того, у своїй заяві пан Стівенсон сказав, що він не може далі перебувати на посаді через стосунки прем'єра Камерона із колишнім редактором Енді Коулсоном, який раніше очолював піар-відділ пана Камерона.

Кореспондент Бі-Бі-Сі каже, що голова поліції мусив залишити свою посаду через сильний політичний тиск на нього, особливо з боку мера Лондона Бориса Джонсона, який належить до Консервативної партії, яку очолює Камерон.

Припускають, що через ситуацію, що склалася, британський прем'єр скоротить свій візит до Африки, де він зараз перебуває.

У вівторок на питання депутатів британського парламенту відповідатиме керівництво компанії News International - Руперт Мердок, його син Джеймс та Ребека Брукс, яку заарештували та випустили під заставу.

Водночас, лейбористи вимагають додатковий день засідань у цій справі, аби обговорити почуте від керівників News International.

Девід Камерон сказав, що буде "правильно" зробити заяву у середу і відповісти на запитання, що будуть порушені на слуханнях.

У зв'язку з цим прем'єр-міністр закликав членів Палати общин відкласти відпустку.