Нові жертви скандалу в Лондоні: відставка голови поліції

Image caption Відставка начальника поліції Стівенсона стала несподіванкою для прем'єр-міністра Камерона

Комісар столичної поліції Лондона сер Пол Стівенсон оголосив про свою відставку через хвилю чуток та звинувачень у надто близьких зв'язках поліції із керівництвом видавничого дому News International, що належить медіамагнату Руперту Мердоку.

"Я ухвалив це рішення через чутки та звинувачення про зв'язки Скотленд-Ядру з News International на найвищому рівні", - заявив сер Пол Стівенсон.

Рішення про його відставку стало несподіванкою для прем'єр-міністра Девіда Камерона, який вислов жаль з приводу рішення комісара. Він подякував за його роботу і побажав успіхів у майбутньому.

Стівенсон очолив лондонську поліцію, яка є одним із найбільших поліцейських підрозділів у Великій Британії, два роки тому.

Голову Скотленд-Ярду критикували за те, що у 2009 році він уклав контракт з піар-компанією Сhamy Media, що належала колишньому заступнику головного редактора газети News of the World Нілу Уоллісу. Впродовж року компанія Уолліса займалася іміджем столичної поліції та її зв'язками із громадськістю.

15 липня пана Уолліса арештували в ході розслідування скандалу про прослуховування мобільних телефонів та голосової пошти співробітниками News of the World.

Гучний арешт, що шокував

Копирайт изображения bbc
Image caption Ребека Брукс близька не тільки з Мердоком, а й з колишніми прем'єр-міністрами

У неділю була також арештована колишній редактор видання Ребека Брукс. Після допиту її відпустили під заставу.

Бізнес-редактор Бі-Бі-Сі Роберт Пестон каже, що арешт пані Брукс - великий удар для Мердока. Вона була дуже близька з його родиною.

Крім того, її арешт викликав шок у політичного істеблішменту, оскільки вона була у незвично гарних стосунках з трьома останніми прем'єр-міністрами.

Загалом, в ході розслідування незаконної діяльності News of the World затримано 10 людей.

Британська преса повідомила, що у цьому скандалі фігурують також представники української діаспори в Британії - колишній старший редактор видання Алекс Марунчак і журналіст Грег Місків, які нібито займалися незаконним збором інформації. Обидва вони заперечують свою причетність.