ПАР святкує 93-й день народження Манделли

Громадяни Південно-Африканської Республіки святкують 93-ту річницю екс-президента Нельсона Мандели.

Копирайт изображения Peter Morey
Image caption Мандела у колії своєї сім'ї. Фото поширене напередодні його дня народження

Активний борець з апартеїдом планує провести цей день у сімейному колі. Планується також, що зранку йому одночасно заспівають понад 12 мільйонів школярів спеціально написану пісню "Happy Birthday Tata Madiba" ("З Днем народження Тата Мадіба").

Пан Мандела, який тривалий час боровся проти правління білої меншості, є героєм для багатьох громадян ПАР та людей в усьому світі.

Здоров'я пана Мандели суттєво погіршилося, коли він відійшов від політики 2004 року. Відтоді, як у січні його госпіталізували через гостру респіраторну інфектію, він перебуває під цілодобовим наглядом лікарів у себе вдома.

На публічних заходах пан Мандела, відомий у ПАР за своїм родовим іменем Мадіба, не з'являвся з часу церемонії закриття Чемпіонату світу з футболу у липні 2010 року.

Фонд Нельсона Мандели, до підтримки якого долучився генеральний секретар ООН Бан Гі Мун, заявив, що бажає, аби день народження Мандели надихнув людей на те, щоб робити світ кращим.

"Якщо людина змогла присвятити 67 років свого життя тому, аби робити добро для світу, уявіть, чого ми можемо досягти, якщо кожен віддасть лише 67 хвилин свого часу, щоб зробити те саме," - сказав Ахмат Дангор, голова фонду.

Нельсон Мандела пішов з посади президента ПАР, відбувши один термін, і передав повноваження Табо Мбекі.

Вийшовши з в'язниці 1990 року, після 27 років ув'язнення, Мандела очолив політичне об'єднання "Африканський національний конгрес" і привів його до перемоги 1994 року, коли вперше чорній більшості ПАР дозволили голосувати.