Захист Тимошенко ''частково'' домігся свого

Слухання у так званій "газовій справі" проти екс-прем’єр-міністра Юлії Тимошенко відклали до п’ятниці.

Копирайт изображения AFP
Image caption Юлія Тимошенко відмовилася відповідати на запитання судді, чи визнає вона себе винною у справі про "газові угоди"

Суддя Родіон Кірєєв частково задовольнив подання нових захисників Юлії Тимошенко та дав їм три дні на ознайомлення з матеріалами справи, хоча ті просили два місяці.

"Послухавши думки учасників процесу, враховуючи обсяг матеріалів справи, враховуючи стадію розслідування справи, суд вирішив частково задовольнити подання та встановити термін до 22 липня 9 ранку", - сказав суддя Печерського районного суду, де розглядають справу проти лідера опозиції.

Юлія Тимошенко сказала, що, виділивши так мало часу її адвокатам на ознайомлення зі справою, суд позбавив її права на захист. Адвокати екс-прем'єра сказали, що в п'ятницю проситимуть суд про збільшення часу.

Крім того, у понеділок суддя Кірєєв відмовив у поновленні трансляції судового процесу наживо, заявивши, що журналісти і так мають змогу висвітлювати суд.

У понеділок до захисту Юлії Тимошенко долучили двох нових юристів: Олександра Плахотнюка та Миколу Сірого; саме вони і просили суд надати час ознайомитися зі справою. Ще двох американських юристів суд не допустив до захисту екс-прем’єра.

Сергія Власенка, який раніше захищав Юлію Тимошенко, суддя Родіон Кірєєв відсторонив від процесу та вилучив із зали суду до закінчення слухань через "неповагу до суду". Пан Власенко, своєю чергою, назвав дії суду незаконними та сказав, що скаржитиметься "в усі відповідні органи".

У понеділок нові захисники екс-прем’єр-міністра також подали заяву про відвід судді Родіону Кірєєву, мотивуючи її тим, що вони назвали "упередженістю", "необ’єктивністю" судді та "порушенням права Юлії Тимошенко на захист". Суддя відхилив подання про відвід.

Нині у Печерському суді Києва триває слухання в одній зі справ, порушених проти екс-прем’єра і лідера опозиції Юлії Тимошенко. В рамках цієї справи пані Тимошенко звинувачують у перевищенні службових повноважень і завданні державі збитків під час укладання газових угод з Росією у 2009 році.

В останні півтора року в Україні були порушені справи проти більш ніж десятка колишніх високопосадовців часів прем’єрства Юлії Тимошенко. Найбільшу увагу привернули процеси проти самої екс-прем’єра та проти колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка.

Низка міжнародних організацій, а також представники деяких держав не раз висловлювали побоювання, що в Україні застосовують "вибіркове правосуддя" як засіб боротьби з опозицією.

Натомість, влада доводить, що карні справи порушують і проти нинішніх чиновників, і називає це повномасштабною боротьбою з корупцією.

Новини на цю ж тему