Японія заборонила яловичину з Фукусіми

Японський уряд заборонив усі постачання великої рогатої худоби з префектури Фукусіма через страх, що яловичина може бути вражена радіацією.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Припускають, що у Фукусімі радіоактивну солому могли з'їсти більше ніж 500 корів

Припускають, що більш ніж 500 корів, які їли радіоактивне сіно, були доправлені до різних частин Японії після аварії на АЕС. Те м’ясо, найімовірніше, вже продали та з’їли.

У понеділок влада Фукусіми виявила, що у соломі, яку використовували на місцевих фермах, вміст цезію перевищував норму у більш ніж 150 разів.

Є також побоювання, що яловичина з сусідніх префектур теж заражена.

"Ми наказали керівництву припинити постачання всієї рогатої худоби з Фукусіми до м’ясопереробних підприємств", - сказав речник уряду Юкіо Едано.

Заборону, кажуть в уряді, знімуть, коли дослідження підтвердять безпечність м’яса з Фукусіми.

Прем’єр-міністр Японії Наото Кан вибачився перед парламентом і сказав, що відчуває, що міг відвернути те, що сталося.

Вперше заражену яловичину виявили на фермах поблизу постраждалої атомної електростанції у Фукусімі, але згодом небезпечне м’ясо знайшли і на фермах на відстані 100 кілометрів.

Втім, в уряді запевняють, що навіть, коли кілька разів з’їсти таку яловичину, це не становитиме загрози для здоров’я. Хоча рівень її радіоактивності і перевищує національну норму у кілька разів.

Ще раніше були заборонені постачання овочів з районів, прилеглих до АЕС, через високий рівень радіації.

Водночас Японія так і не запровадила централізованої системи перевірки харчів на вміст радіації і послуговується результатами аналізів, які проводить місцева влада.

Аварія на АЕС у Фукусімі сталася у березні внаслідок потужного землетрусу та цунамі. І через чотири місяці після катастрофи ситуація там лишається складною, зокрема, із системою охолодження реакторів.

Новини на цю ж тему