Єврокомісія тисне на Данію за митний контроль на кордонах

Європейська Комісія заявляє, що Данія невиправдано встановила митний контроль на кордонах зі своїми сусідами Німеччиною і Швецією.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Німеччина висловлює своє незадоволення рішенням Данії поновити митний контроль на кордонах

У Брюсселі підозрюють, що рішення Данії порушує Шенгенську угоду щодо відкритих кордонів.

Данія мусить "продемонструвати, що запровадження контролю на кордонах виправдане", кажуть у Єврокомісії.

На початку липня Данія посилила митний контроль і виставила п'ятдесят додаткових митників на контрольно-пропускних пунктах з Німеччиною і Швецією.

Уряд Данії твердить, що запровадження митного контролю допомагає боротися з організованою злочинністю і торгівлею людьми.

Європейська Комісія надіслала команду експертів оцінити обмеження на кордонах Данії. Вони дійшли висновку, що ризик не настільки високий, аби запроважувати митний контроль. Більше того, фахівці заявили, що митники не отримали чітких інструкцій, як саме проводити цей контроль на кордонах.

Сесілія Мальмстроем, комісар з внутрішніх справ Єврокомісії, закликала до "суворої системи моніторингу" і постійних повідомлень від влади Данії щодо перевірки на кордонах. Також у Єврокомісії не виключають, що у майбутньому експерти знову вивчатимуть ситуацію на кордонах Данії.

Пані Мальмстроем твердить, що у Брюсселі зроблять усе можливе, аби забезпечити вільне пересування людей і товарів згідно з законодавством Європейського Союзу.

Данія вирішила запровадити митний контроль після тиску з боку право-радикальної Народної партії.

Водночас, політики у Німеччині та інших країнах ЄС, скритикували рішення Копенгагена, наголошуючи на зобов'язаннях, які взяла на себе Данія після підписання Шенгенської угоди. Угода передбачає, що митні перевірки на внутрішніх кордонах скасовуються, пересуватися країнами ЄС можна без паспорта, а лише з посвідченням особи.

До того, як Данія вирішила запровадити митний контроль, Франція та Італія закликали поновити перевірки паспортів на кордонах після напливу біженців з північної Африки.