Влада Білорусі не хоче "Перемен!"

Віктор Цой співав про зміни Копирайт изображения www.kinoman.net
Image caption Віктор Цой співав про зміни

Білоруське державне радіо розширило перелік пісень, які заборонені до трансляції. Цього разу до переліку потрапила пісня групи "Кино" Віктора Цоя "Перемен!" ("змін" - укр.), у якій є слова "Перемен, мы ждем перемен!".

У той же час, як передає кореспондент Бі-Бі-Сі у Мінську Валерій Боянівський, учасники чергової мовчазної акції протесту, яка запланована на вечір 20 липня, обіцяють, що ця пісня лунатиме на головній площі із мобільних телефонів.

Як каже білоруський кореспондент, один із жителів Мінська отримав 10 діб ув’язнення за те, що в його автомобілі лунала пісня Віктора Цоя. Формально йому висунули звинувачення у порушенні громадського порядку, використанні нецензурної лексики у громадському місці.

За неофіційною інформацією, пісню "Перемен!" останнім часом слухачі замовляли на радіо частіше. Багато хто у Білорусі вважає її гімном майбутніх змін у країні.

Image caption Лідер ДДТ Юрій Шевчук також заборонений у Білорусі

Список заборонених чи не рекомендованих для трансляції на державному радіо пісень є неофіційним. "Чорний список", у якому десятки виконавців, а також письменників, акторів надходив на радіостанції та телеканали ніби-то від міністерства інформації Білорусі, однак цей документ не виглядав як офіційний.

Міністерство інформації категорично заперечувало свою причетність до цього списку, називаючи ту інформацію "мерзенною провокацією". Але місцеві журналісти кажуть, що рекомендації діють не лише для державних каналів радіо і телебачення.

Як наслідок, скасовувались концерти і не лунали пісні не лище російських і європейських виконавців, але й білоруських груп, зокрема, "Ляпіс Трубецкой".

У лютому 2010 року Громадська рада з моралі Білорусі виступила проти проведення концерту німецької рок-групи Rammstein, однак той врешті-решт відбувся.

Білоруські оглядачі кажуть, що до "чорного списку" потрапили передусім ті виконавці, які засуджували режим Лукашенка