ООН оголосила у Сомалі голод

Організація об'єднаних націй офіційно оголосила про голод у низці районів Сомалі, що виник через посуху, яку називають найбільш спустошливою за останні 50 років .

Копирайт изображения Reuters
Image caption У Сомалі вже був голод. У 1992 році

За даними ООН, попри допомогу, яку надають міжнародні організації, ситуація в країні стрімко погіршується. Втім, для того щоб благодійні організації змогли продовжити надання гуманітарної допомоги, їм потрібні гарантії безпеки від збройних угруповань в Сомалі.

"Ми зберігаємо мінімальну присутність в цій країні і регулярно відвідуємо Сомалі, але нам необхідний значно кращий доступ, щоб вирішувати гуманітарні проблеми такого масштабу", - заявив представник ООН у справах біженців Едріан Едвардс.

У 2009 році пов'язане із Аль-Кайдою угруповання "Аль-Шабаб" заборонило діяльність іноземних гуманітарних організацій на підконтрольних їй територіях в центрі та на півдні Сомалі.

Але нещодавно бойовики дозволили обмежений доступ вантажів.

Загалом, від посухи у Східній Африці потерпає близько 10 мільйонів людей. Фото - тут.

Десятки тисяч сомалійських біженців намагаються потрапити у сусідню Кенію та Ефіопію.

Раніше кореспондент Бі-Бі-Сі у країнах Африки Ендрю Хардінг припускав, що ООН може офіційно оголосити про голод, принаймні, у двох регіонах у центрі країни, де посуха, військові конфлікти та злидні призвели до лиха.

Сам термін "голод" використовується гуманітарними організаціями досить рідко і дуже обережно.

Офіційно голодом вважається така ситуація, коли понад 30% дітей потерпають від сильного недоїдання, коли на 10 тисяч мешканців від голоду в день помирає 2 дорослих та 4 дитини і коли населення отримує менше 2100 кілокалорій на день.

Востаннє голод офіційно оголошували в Сомалі у 1992 році.

Копирайт изображения BBC World Service