Шатл Atlantis завершив останню місію

Копирайт изображения NASA
Image caption США таких шатлів більше не будуватиме. Будуть ракети та касули, які возитимуть людей на Місяць та Марс

Шатл Atlantis успішно приземлився на космодромі імені Джона Кеннеді у Флориді наприкінці останньої історичної подорожі.

Цією місією Сполучені Штати завершують 30-річну програму Space Shuttle, і тепер для транспортування астронавтів на Міжнародну космічну станцію користуватимуться послугами російської космічної галузі.

Політ космічного корабля тривав 13 днів.

Раніше свої останні космічні подорожі здійснили шатли Discovery та Endeavour.

Американська космічна агенція збирається передати виробництво космічних суден приватним компаніям. Очікують, що вони будуть набагато простіші та дешевші за шатли. А NASA просто орендуватиме місця у цих кораблях.

Такий комерційних підхід покликаний звільнити кошти на створення NASA нової капсули та ракети, які б змогли доправити людей за межі космічної станції - до Місяця, астероїдів та Марсу.

Віднині і до створення нового космічного корабля, який, як прогнозують, з'явиться не раніше ніж за три роки, усі пілотовані польоти на Міжнародну космічну станцію здійснюватимуться російськими кораблями "Союз".

Офіційно американська державна космічна програма має завершитися упродовж місяця, однак на повне її закриття ще піде кілька років.

Шатл Atlantis після своєї останньої подорожі стане експонатом у музеї на території космодрому у Флориді.

Всього за час свого існування, корабель здійснив 33 польоти, провів 307 днів у відкритому Космосі і налітав понад 202 мільйони кілометрів.