FT: Тимошенко - не найважливіше у стосунках України та ЄС

Британський часопис Financial Times вміщує статтю Аманди Пол із Європейського політичного центру, базованого у Брюсселі, у відповідь на редакційну статтю часопису "Україна переживає свій момент ЮКОСа", в якій справу проти Юлії Тимошенко порівнюють зі справою Міхаїла Ходороковського.

Копирайт изображения AFP
Image caption Експерт Аманда Пол вважає, що ЄС має менше перейматися справою Юлії Тимошенко

Аманда Пол, яка є експертом зі Східного сусідства, Росії, Туреччини та Євразійських питань, пише, що для Євпропейського Союзу було б великою стратегічною помилкою дивитися на відносини з Україною крізь призму справи Тимошенко.

"Якщо через цю справу Євросоюз призупинить переговори про асоціацію та зону вільної торгівлі з Україною, він не тільки ризикує своїми відносинами із найважливішими країнами-сусідами на Сході але й поставить під сумнів усю свою політику східного сусідства", - вважає експерт.

Пані Пол пише, що, на жаль, певні політики та політичні групи в ЄС - ті, які або близькі до блоку Тимошенко, або не підтримують ідеї отримання Україною перспектив на членство у союзі - використовують цю справу, щоб саботувати намагання подальшої інтеграції України в ЄС.

Цей процес, на думку брюссельського експерта, пришвидчився з приходом до влади саме президента Віктора Януковича.

"Україна впровадила більше реформ, які від неї вимагало ЄС, за останній рік, аніж за увесь час правління попередніх лідерів. В Україні досі існує збалансовані медіа та жваві політичні дебати на телебаченні. Регулярні вуличні протести свідчать, що право на зібрання зберігається, і що громадянське суспільство продовжує активно функціонувати".

Експерт визнає, що пан Янукович не заробив собі дивідентів, так наполегливо переслідуючи пані Тимошенко. Однак, вона вважає, що "не справа ЄС діяти у цій ситуації як трибунал".

"Україна далека від ідеалу, однак вона і не брала на себе зобов'язань, яких вимагають від кандидатів на членство, а відтак і не отримує відповідної підтримки".

На думку Аманди Пол, підписання та запровадження угоди про зону вільної торгівлі значно посилить зв'язки України та ЄС, адже історично зона вільної торгівлі завжди є ключовим елементом подальної європейської інтеграції.

"Це дасть Європі більше важелів впливу на Україну, а реформи, пов'язані із входженням до такої зони, допоможуть зменшити корупцію та підсилять верховенство права та демократії", - так завершує свою статтю експерт із Європейського політичного центру, яку вміщує газета Financial Times.