У Росії призупинили підйом ''Булгарії''

Щогла та антена затонулого теплохода "Булгарія" вже видні над поверхнею води у Куйбишевському водосховищі. У російському оперативному штабі кажуть, що підйом теплохода перейшов до заключної стадії, але був тимчасово призупинений через надмірне навантаження на один з кранів.

Копирайт изображения AFP
Image caption У Росії сподіваються, що підйом теплохода допоможе встановити причину катастрофи

"Булгарія" затонула 10 липня. Точна причина катастрофи досі невідома. Про можливі причини катастрофи - тут.

Теплохід, побудований у 1955 році, затонув за декілька хвилин неподалік від берега.

Ще деякий час після катастрофи російська влада не могла повідомити точну кількість людей, які були на борту.

За останніми даними, їх було 201. Врятувалися 79 людей, 114 – загинули. Доля решти – невідома, їх вважають загиблими без вісти.

Втім, влада Татарстану припускає, що кількість загиблих може бути завищеною через паніку та хаос, які виникли одразу після катастрофи.

"Зараз по шести людях, яких вважали зниклими без вісти, немає підтвердження. Тобто ці люди, скоріше за все, просто не потрапили на корабель. Тому остаточна інформація щодо загиблих внаслідок цієї катастрофи, скоріше за все, зміниться в бік зменшення", - сказав у середу глава Татарстану Рустам Мінніханов.

На борту "Булгарії" було кілька десятків дітей, оскільки корабель вирушав у прогулянкову подорож.

Після того, як теплохід піднімуть, його доправлять до сухого доку та почнуть огляд. Підйом судна з самого початку планували розпочати 16 липня, але кілька разів переносили, частково – через погоду.

Російська влада сподівається, що підйом судна дозволить встановити причину катастрофи.

Очевидці кажуть, що теплохід вийшов з порту, нахиляючись убік, а згодом його перевернуло боковою хвилею. Деякі експерти припускають, що "Булгарію" могла заповнити вода крізь незачинені нижні ілюмінатори.

У російському міністерстві транспорту створили комісію для розслідування обставин аварії. Порушена низка кримінальних справ. Подробиці - тут.

Новини на цю ж тему