Греція отримає понад 150 мільярдів доларів

Фондові ринки Європи та Азії відреагували позитивно, а курс євро щодо долара США піднявся - такий результат оголошення про те, що Греція отримає новий пакет фінансової допомоги від ЄС, МВФ і приватних інвесторів.

Копирайт изображения AFP Getty Images
Image caption Результати саміту в Брюсселі перевершили сподівання оглядачів

Після саміту у Брюсселі лідери країн єврозони оголосили, що і далі підтримуватимуть Грецію, щоб криза у тій країні не поширилася далі. Читати про результати саміту

Греція отримає майже 150 мільярдів євро фінансової допомоги. ЄС та МВФ нададуть 109 мільярдів, а комерційні банки і приватні інвестори погодилися надати близько 40 мільярдів євро.

За планом, Греції полегшать виплату боргів на 50 мільярдів євро.

Міністр фінансів Греції Евангелос Венізелос назвав рішення лідерів єврозони надзвичайним полегшенням для країни.

Інститут міжнародного фінансування повідомляє, що у кредиторів буде чотири варіанти, але всі вони дають Греції більше часу на виплату своїх боргів - від 15 до 30 років.

На тлі цих повідомлень фондові ринки Азії зреагували спокійно, а акції європейських банків почали стрімко зростати. Акції німецького "Commerzbank" стрибнули майже до 9%, у Франції акції банків "Societe Generale" і "Credit Agricole" зросли на 6%.

Німецькі та французькі банки є найбільшими кредиторами Греції.

Інститут міжнародного фінансування - світова торговельна організація, яка представляє великі банки і найбільших у світі кредиторів, твердить, що у запланованій реструктуризації боргу задіяно 90% приватного грецького капіталу.

Президент Франції Ніколя Саркозі твердить, що приватні кредитори вкладуть 135 мільярдів євро у фінансування Греції.

За планом, Греції полегшать виплату боргів на 50 мільярдів євро.

Греція отримала перший пакет допомоги у травні минулого року, але боргова криза у тій країні і далі підриває рівновагу на глобальних фінансових ринках.

Перед початком саміту в Брюсселі світові політики та міжнародні організації тиснули на Європейський Союз вжити рішучих заходів для виходу Греції з кризи, бо це негативно впливає не тільки на єврозону, а і на всю світову економіку.

Новини на цю ж тему