Ісламісти забороняють допомагати голодуючим в Африці

Бойовики з сомалійського ісламістського угруповання Аль-Шабааб заявили, що не знімають заборону на діяльність міжнародних допомогових агенцій у підконтрольних їм регіонах.

Копирайт изображения Getty
Image caption Першими жертвами недоїдання стають найвразливіші - діти

Речник організації сказав, що Організація Об’єднаних Націй перебільшує серйозність посухи на півдні Сомалі, а голод у деяких районах країни оголосила, щоби політизувати ситуацію. Він заявив, що посуха у тих регіонах справді є, але ситуація не настільки погана, як про це каже ООН.

Саме під контролем Аль-Шабааб перебувають два райони, де у середу ООН офіційно оголосила голод. Подробиці тут.

І хоча деякі міжнародні агенції все ж працюють у тій країні через місцеві доброчинні фонди, заборонена діяльність однієї з найпотужніших – Міжнародної продовольчої програми ООН. Її речники закликають негайно надати їм доступ до Сомалі. В ООН кажуть, що надання вчасної допомоги – це питання життя та смерті для тисяч людей.

Як передає кореспондент Бі-Бі-Сі, це підриває надії багатьох людей на те, що мільйонам африканців, які потерпають від посухи та голоду, нададуть допомогу. Тим більше, що на початку липня представник Аль-Шабааб сказав, що організація дозволить доправляти гуманітарну допомогу, якщо ті, хто її надає, "перестануть бути заангажованими".

Міжнародний комітет Червоного Хреста та сомалійський Червоний півмісяць вже надають допомогу тим, хто голодує у Сомалі, але їхніх зусиль не досить.

Аналітик з Міжнародної кризової групи Рашид Абді каже, що Аль-Шабааб у такий спосіб намагається зняти з себе відповідальність за те, що вони допустили гуманітарну кризу у Сомалі.

За даними ООН, недоїдає майже половина сомалійців, це трохи менше 4 мільйонів людей. Більше 150 тисяч людей покинули Сомалі, шукаючи порятунку в Кенії та Ефіопії. Але і там ситуація дуже серйозна: табори для біженців переповнені, а чимало людей помирають у дорозі.

Генсек ООН Пан Гі Мун у середу сказав, що у найближчі 2 місяці потрібні 300 мільйонів доларів, щоби допомогти постраждалим від голоду.

Копирайт изображения BBC World Service

Новини на цю ж тему