ФІФА назавжди відсторонила бін Хаммама від футболу

Колишній президент ФІФА Мохамед бін Хаммам відсторонений від футбольної діяльності після того, як його визнали винним у спробі дати хабар.

Копирайт изображения AP
Image caption Заступник голови комітету етики ФІФА Петрус Дамасеб повідомляє пресі про рішення відсторонити бін Хаммама від футбольної діяльності назавжди

Комітет ФІФА з етики повідомив про своє рішення після двох днів слухань у тій справі.

Бін Хаммама звинуватили у тому, що він намагався купити голоси перед виборами президента ФІФА минулого місяця.

62-річний катарський бізнесмен бін Хаммам вирішив не брати учать у виборах, і таким чином нинішній президент ФІФА Зепп Блаттер опинився без конкурентів.

Мохамед бін Хаммам став найвпливовішою людиною, яку ФІФА відсторонила від футбольної діяльності за 107 років існування організації.

Колишній голова Азійської футбольної конфедерації тепер не може брати участь у "будь-якій діяльності, пов'язаній з футболом на національному чи міжнародному рівні", - твердить заступник голови комітету етики ФІФА Петрус Дамасеб.

Водночас юристи катарського бізнесмена твердять, що бін Хаммам продовжить свою боротьбу усіма можливими законними шляхами, аби довести свою невинуватість і подаватиме апеляцію на рішення комітету ФІФА з етики.

У заяві юристів сказано: "Комітет ФІФА з етики, мабуть, ухвалив своє рішення, спираючись на так звані "непрямі" докази, які у нашому випадку показують, що вони фальшиві і ґрунтуються на брехні від одного з високопоставлених чиновників ФІФА".

Мохамед бін Хаммам і колишній віце-президент ФІФА Джек Ворнер були відсторонені від своєї діяльності після того, як з'явилися повідомлення, що вони ніби-то пропонували гроші представникам Карибського футбольного союзу. Карибським чиновникам дали конверти з 40 тисячами доларів під час зустрічі у травні в Тринідад і Тобаго.

Повідомлялося, що хабар був наданий для того, щоб футбольні чиновники підтримали бін Хаммама на посаду президента ФІФА, і пан Ворнер сприяв цьому.

Джек Ворнер не постав перед комітетом етики ФІФА, бо завчасно пішов у відставку.

Два інших чиновники, які займали не такі високі посади, відсторонені від футбольної діяльності на рік за їхню участь у спробі дати хабар.

Тепер комітет з етики ФІФА звернувся до юридичного відділу організації із проханням підготувати справи проти лідерів Карибського футбольного союзу за те, що вони приховували спроби Мохамеда бін Хаммама дати їм хабар.

Новини на цю ж тему