Жертви голоду в Сомалі отримали допомогу

Працівники Червоного хреста зуміли доправити харчі у райони Сомалі, які перебувають під контролем ісламістів з угруповання Аль-Шабааб.

Копирайт изображения AP
Image caption ООН каже, що 2,2 мільйони сомалійців відчайдушно потребують допомоги

Організація діє через місцевий комітет. Їй вже вдалося передати продукти для 24 тисяч жертв голоду у тій країні. Це переважно боби, рис та олія. Вперше з 2009 року Червоний Хрест зміг надати допомогу мешканцям територій, підконтрольних Аль-Шабааб.

Це свідчить, що хоча Аль-Шабааб і заборонило доправляти допомогу деяким, як вважають у самому угрупованні, "заангажованим організаціям", решта – можуть діяти на цій території.

У понеділок Продовольча та сільськогосподарська організація ООН проведе екстрену донорську конференцію, де спробує зібрати 1,6 мільярди доларів, які необхідні, щоби побороти голод на Сомалійському півострові.

Минулого тижня ООН офіційно оголосила голод у двох районах Сомалі. Подробиці - тут.

Серед організацій, діяльність яких заборонені Аль-Шабааб, Світова продовольча програма ООН. Саме у цієї структури є достатньо потуги, щоби допомогти тим, хто потерпає від голоду чи недоїдання.

"Ми може дістатися 1,5 мільйонів мешканців Сомалі, але є ще близько 2,2 мільйонів, які є недоступними для наших працівників", - каже виконавчий директор Продовольчої програми ООН Жозетт Ширан.

Загалом, від недоїдання потерпають до 11 мільйонів мешканців Сомалійського півострова. Ситуацію в Сомалі загострює громадянський конфлікт у тій країні.

Новини на цю ж тему