Хаджич відмовився відповідати судді у Гаазі

Колишній лідер хорватських сербів Горан Хаджич відмовився відповідати на питання, чи визнає він себе винним у злочинах, інкримінованих йому міжнародним трибуналом у Гаазі зі злочинів війни в колишній Югославії.

Копирайт изображения AP
Image caption Якщо Горан Хаджич не виступить перед судом за місяць, то вважатимуть, що він себе винним не визнає

52-річний Горан Хаджич керував сербськими повстанцями під час війни у Хорватії у 1991-95 роках. Його звинувачують у 14 злочинах, зокрема, переслідуванні, винищенні і вбивствах, а також тортурах.

Горан Хаджич сказав суддям, що прочитав висунуті йому звинувачення, однак відмовився надати відповідь суду, чи визнає він себе винним. За законом, у нього є місяць на роздуми щодо цього питання.

"Пан Хаджич не збирається сьогодні виступати у суді", - повідомив його адвокат Владімір Петровіч.

Суддя О-Гон Квон призначив нове слухання справи через 30 днів, аби заслухати заяву Горана Хаджича. Якщо він і далі відмовлятиметься визнати себе винним або ні, то суд автоматично вважатиме, що він не вважає себе винним.

Останній із розшукуваних сербів

Горан Хаджич був центральною фігурою у самопроголошеній республіці Српська Краjина у 1992-1993 році, яка хотіла відокремитися від Хорватії і бути частиною Сербії.

Горана Хаджича було заарештовано у Сербії минулого тижня, після того, як він переховувався 7 років. Його вважають винним у масовому вбивстві майже 300 людей у Вуковарі у 1991 році і депортації 20 тисяч людей після того, як місто захопили.

Після війни Горан Хаджич не переховувався і жив у місті Новий Сад до 2004 року. Він зник після того, як Гаазький міжнародний трибунал зі злочинів війни висунув звинувачення проти нього.

Його вдалося знайти, коли він намагався продати викрадену картину італійського художника Амедео Модільяні.

Горан Хаджич - останній зі списку підозрюваних у воєнних злочинах, яких розшукував Міжнародний трибунал у справах колишньої Югославії. Всього у тому списку було 161 людина.

Його заарештували менше, ніж через два місяці після того, як у Сербії затримали колишнього командувача боснійських сербів Ратко Младіча.

Оглядачі кажуть про надії Сербії, що після цих арештів і екстрадицій країна зможе підвести риску під історією злочинів війни і почати рухатися до членства в Європейському Союзі.

Копирайт изображения BBC World Service
Image caption Горан Хаджич переховувався сім років

Новини на цю ж тему