Брейвік зізнався, що "у нього є спільники"

Норвезька поліція розслідує заяви Андерса Берінга Брейвіка, який напередодні зізнався у скоєнні обох нападів минулої п'ятниці, що в нього є спільники.

Він сказав на судових слуханнях, що "в його організації є ще два осередки".

Брейвік зробив таку заяву під час першого дня судових слухань за звинуваченнями у скоєнні бомбового нападу в Осло та стрілянині в острівному молодіжному таборі.

Поліція у понеділок змінила кількість загиблих в обох нападах. Вона сказала, що кількість загиблих становить 76 - 8 загинули під час бомбового нападу у центрі Осло, ще 68 під час стрілянини на острові Утоя. Раніше повідомляли про 93 загиблих.

Андерс Берінг Брейвік сказав, що ці напади є "шоковим сигналом" усім громадянам Норвегії.

Його затримали на 8 тижнів у п'ятницю на острові Утоя, де він зчинив хаотичну стрілянину.

Норвезька поліція просить, щоби Брейвік залишався у повній ізоляції перші 4 тижні.

Закритий суд

Суддя Кім Хегер погодився, що Брейвік не отримуватиме листів та не зустрічатиметься із відвідувачами, окрім свого адвоката.

Брейвіка звинувачують у тероризмі. Суддя сказав, що Брейвік зізнався, що здійснив обидва напади, але не визнав себе винним у висунутих проти нього звинуваченнях.

Згідно із рішенням судді, слухання відбуваються за зачиненими дверима.

У Норвегії о 1200 за місцевим часом (1300 за київським) хвилиною мовчання вшанували жертв нападів.

Згідно із останніми повідомленнями, щонайменше 96 людей зазнали поранень.

Як вважають, Брейвік має зв'язки із крайньо-правими організаціями і планував ці напади кілька років.

Раніше він назвав ті напади "жахливими, але необхідними".

Згідно із норвезькими законами, якщо його визнають винним, він може отримати максимальну міру покарання - 21 рік за ґратами, але цей термін може бути подовженим, якщо в'язня визнають загрозою для суспільства.

Поліція просила, щоб засідання відбувалось за зачиненими дверима, щоб не надавати платформу для пана Брейвіка для виголошення своїх ідей.

"Покарання за зраду"

Норвезька поліція каже, що незадовго до атак у п’ятницю Андерс Берінг Брейвік опублікував в інтернеті маніфест на 1500 сторінок, де пояснював свої мотиви.

У документі йдеться про мультикультуралізм та імміграцію мусульман, а автор говорить, що є послідовником ордену тамплієрів. Це середньовічна християнська організація, яка брала участь у хрестових походах та, за деякими джерелами, була прихильницею ідеї про домінування білих людей.

У документі також ідеться про те, що європейський мультикультуралізм послабив національну самооцінку через те, що в документі названо "ісламською колонізацією Європи". Адвокат Брейвіка каже, що його клієнт хотів покарати автохтонних європейців за зраду їхньої спадщини.

Норвегія оплакує загиблих

Сотні людей приходять до собору в Осло, де залишають квіти та свічки, щоби вшанувати загиблих. В неділю в країні провели низку поминальних служб та процесій. Фото - тут.

До собору також прийшли кілька мусульман. Один із них, на ім’я Алі, каже, що з самого початку більшість людей пов’язали вибухи з Аль-Кайдою.

"Норвегія – це країна, яка приймає всіх. І коли я бачу норвежця, який скоїв це, я почуваюся шокованим. Він сповнений ненависті", - сказав Алі кореспонденту Бі-Бі-Сі.

Новини на цю ж тему