Охочі стати суддями скаржаться на необ'єктивність

Вища рада юстиції, яка отримала вісім скарг від кандидатів на посаду суддів, перевірить результати іспитів, зокрема, тестувань.

Копирайт изображения unian
Image caption Тестування кандидатів у судді відбулося в червні

Заступник голови Вищої ради юстиції України Лідія Ізовітова повідомила "Українській правді", що у зв'язку зі скаргами ухвалили рішення витребувати з Вищої кваліфікаційної комісії суддів матеріали про встановлення результатів кваліфікаційного іспиту.

Адже саме та комісія наприкінці червня відібрала 687 кандидатів на посади суддів.

За інформацією Лідії Ізовітової, те рішення, зокрема, оскаржили кандидати з Миколаєва, Рівного та Хмельницького.

Автори скарг заявляють про нібито необ’єктивність оцінювання їхніх письмових робіт, а також про недоліки формування тестових запитань, які містили, за їх словами, не одну, а кілька правильних відповідей.

Раніше голова Вищої кваліфікаційної комісії Ігор Самсін наполягав у коментарі bbc.ua на об'єктивності іспиту:

"Ніхто з членів комісії не знав тестів до початку написання роботи. Його визначала автоматизована система, придбана за допомогою проекту "Україна: верховенство права". Тестування відбувалося анонімно. Обрахування проводили через спеціальну програму. Тобто, ми фактично виключили суб'єктивний фактор".

Попри це, спостерігачі ставили під сумнів прозорість процесу відбору кандидатів, а громадськість звернула увагу на той факт, що в їх числі виявилося чимало дітей нинішніх чинних керівників судів.

Кваліфікаційний іспит відбувався на базі Одеської юридичної академії, яку очолює народний депутат від Партії регіонів Сергій Ківалов.

Члени Вищої ради юстиції створили робочу групу для вивчення ситуації.