Адвокат Брейвіка вважає його божевільним

Адвокат, який захищає Андерса Берінга Брейвіка, звинуваченого у масовому вбивстві 76 людей у Норвегії, каже, що його клієнт, найімовірніше, божевільний.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Адвокат Брейвіка Ґейр Ліппестад вважає його божевільним

Втім, адвокат Ґейр Ліппестад сказав журналістам, що лінію захисту Брейвіка ще не обрано.

Унаслідок вибуху бомби в урядовому кварталі Осло 22 липня і розстрілу підлітків на острові Утоя Брейвік убив 76 людей. Це найкривавіша сторінка за всю повоєнну історію Норвегії.

Він здався поліції, і тепер йому планують висунути звинувачення в тероризмі. Однак поліція в Норвегії розглядає можливість висунути Андерсу Берінгу Брейвіку звинувачення в злочинах проти людства. Таку заяву зробив прокурор Крістіан Хатло.

Звинувачення в тероризмі передбачають максимальне покарання 21 рік тюрми. Якби його визнали винним у злочинах проти людства, вирок міг би бути суворішим і сягнути 30 років ув'язнення. Слова прокурора цитує норвезька газета Aftenposten.

За словами адвоката, Андерс Берінг Брейвік переконаний, що бере участь у війні і що через 60 років буде доведена слушність його дій. Ґейр Ліппестад сказав журналістам: "Ціла ця справа вказує, що він божевільний".

Пан Ліппестад додав, що Брейвік твердить, ніби він входить до антиісламської організації, яка має два підрозділи в Норвегії і ще кілька за кордоном.

Норвезька поліції та експерти висловили сумніви в правдивості таких заяв, але кажуть, що провадять розслідування.

У понеділок до 250 тисяч людей вийшли на вулиці Осло з квітами, щоби вшанувати пам'ять вісьмох загиблих у бомбовому вибуху і 68 застрелених на острові Утоя. Дивитися фоторепортаж

У вівторок норвезька поліція оголосить повний перелік жертв екстреміста.