У Львові знову заборонили вуличні акції

Львівський окружний адміністративний суд заборонив 27 липня проводити в місті масові заходи, які планувалися до річниці визволення міста від німецьких окупантів.

Копирайт изображения UNIAN
Image caption У Львові не хочуть провокацій та політичного піару

У цей день кілька партій та громадських організації мали намір провести вуличні акції до 67-ї річниці дати. До міськради надійшли чотири заявки: дві від міської ради ветеранів та по одній від молодіжної громадської організації "Сокіл" і Комуністичної партії України.

Також, як повідомляли в Антифашистському комітеті Львівської області, 27 липня участь у заходах у Львові мали намір взяти депутати Свердловської обласної думи Російської Федерації.

Загалом в одному місці і в той самий час хотіли зібратися понад півтори тисячі людей різних поглядів.

Аби уникнути сутичок, міська рада запропонувала заборонити в місті всі акції.

"У нас є живий приклад, коли 9 травня ліві політичні партії використали для партійного піару і провокації, яка призвела до гострого конфлікту. Але в нас є і позитивний приклад 22 червня, коли забороною і спокійною реакцією на провокаційні заяви, ми уникли сутичок. Хоча багато хто їх тоді передбачав", - заявив з цього приводу заступник міського голови із гуманітарних питань Василь Косів.

На тлі провокацій

9 травня цього року під час відзначення чергової річниці у Львові відбулися сутички між прихильниками і противниками святкування Дня перемоги. В результаті стрілянини та бійок дякі люди постраждали. Ті події викликали сильний резонанс у суспільстві. Акції відбулися попри заборону суду.

По тому кілька проросійських та єврейських організацій з інших міст України висловлювали намір влаштувати ходу у Львові 22 червня - у день нападу Німеччини на Радянський Союз. Влада міста, побоюючись провокацій, також звернулася до суду. Той день пройшов спокійно, в місті обмежилися офіційними жалобними заходами.

Протистояння поглядів

Представники лівих партій та організації у своїх формулюваннях називають цю дату "днем визволення від німецько-фашистських загарбників".

На офіційному рівні в Україні також відзначають День визволення всієї країни від фашистських загарбників - 27 жовтня.

Таке свято два роки тому заснував тодішній президент Віктор Ющенко. "Для всенародного уславлення воїнів-переможців і вшанування пам'яті мільйонів полеглих за визволення української землі представників усіх національностей", - повідомляли тоді в прес-службі голови держави.

Однак в країні, зокрема у Львові, досі немає однозначної оцінки тих подій. Богдан Галайко - голова організації "Сокіл", яка мала намір провести акцію 27-го липня, сказав bbc.ua, що він та його однодумці не хочуть миритися із "радянськими ідеологемами про те, що радянський воїн - це визволитель":

"Ми мали на меті донести громаді міста і суспільству загалом думку патріотичної молоді, що жодного визволення не було, натомість, одна окупація змінилася на іншу, від якої постраждало ще більше людей. Після 1944 року почалися масові вивезення людей на Сибір, боротьба з УПА, репресії, колективізація, людей почали заганяти до колгоспів, яких тут не було до того", - сказав Богдан Галайко.

Він також схвально оцінив заборону на проведення акцій, пообіцяв, що його організація виконає рішення суду і висловив сподівання, що міліція не дозволить збиратися й іншим.