Харчі для Сомалі доставляють з повітря

Продовольча програма ООН розпочала надзвичайну повітряну операцію з доставки продуктів харчування мешканцям Сомалі. Перший літак приземлився у Могадішо, столиці Сомалі.

Копирайт изображения AP
Image caption Мільйони людей у Сомалі страждають від голоду

На його борту 10 тонн харчових добавок для дітей. Повідомляється, що передусім це Plumpy'Nut - поживний продукт на основі арахісових горіхів, багатих на протеїни. Її вистачить для 3500 дітей на один місяць.

Це перша партія гуманітарної допомоги після того, як минулого тижня ООН оголосила про голод у двох південних регіонах країни.

Повідомляється, що мешканці Сомалі намагаються потрапити у столицю, аби отримати хоча б трохи їжі.

Ісламістське угруповання "Аль-Шабааб", яке контролює більшу частину Сомалі, заборонило доправляти харчі у країну.

Тимчасовий уряд Сомалі контролює лише частини столиці. Коли до країни прилетів літак з гуманітарною допомогою, аеропорт охороняли 9200 миротворців.

За підрахунками, більше 10 мільйонів людей у регіоні страждають від недоїдання після найстрашнішої за останні десятиріччя засухи у регіоні. За словами міністра закордонних справ Сомалі Мохамеда Ібрагіма, 3,5 мільйони людей можуть вмерти від голоду.

Від засухи також постраждали Кенія і Ефопія, але Сомалі - найбільше.

Літак із гуманітарною допомогою прилетів із Франції до Кенії у понеділок.

Очікується, що найближчим часом буде ще доставка харчів літаками в усі три країни, що постраждали від засухи.

Європейський Союз збільшить розміри допомоги жертвам голоду. Брюссель надасть ще 40 мільйонів доларів на гуманітарну допомогу для Сомалі.

Продовольча програма ООН твердить, що потребує ще 360 мільйонів доларів на допомогу людям, що страждають від голоду у Сомалі.

Благодійна організація Oxfam повідомляє, що в цілому на покращення ситуації в регіоні необхідно знайти 1 мільярд доларів.

Копирайт изображения BBC World Service

Новини на цю ж тему