Уряд Кіпру пішов у відставку через вибух

Уряд Кіпру у повному складі пішов у відставку на тлі громадського обурення масштабним вибухом на складі військово-морської бази.

Копирайт изображения AP
Image caption 11 липня вибухом пошкодило ключову кіпрську електростанцію

Внаслідок інциденту, що стався 11 липня, загинули 13 людей. Крім того, була серйозно пошкоджена електростанція, розташована неподалік. Це призвело до проблем з електропостачанням, які, своєю чергою, поставили під сумнів одужання кіпрської економіки після кризи.

Дійшло до того, що міжнародна рейтингова агенція Moody’s знизила кредитний рейтинг Кіпру. А згодом з’явилися попередження, що країна може звернутися до Європейського Союзу з проханням про фінансову допомогу.

Очікують, що найближчими днями президент Кіпру Дімітріс Хрістофіас призначить новий уряд. До того міністри, які пішли у відставку, будуть "виконувачами обов’язків".

"Це крок президента задля того, щоби призначити уряд, який користуватиметься ширшою підтримкою, щоби досягти консенсусу в питаннях економічної політики та задля відновлення громадської довіри", - сказав речник уряду Стефаном Стефану.

Тиск на уряд посилився після того, як ще раніше першими пішли у відставку міністри оборони та закордонних справ.

Вибух 11 липня завдав мільйонних збитків економіці Кіпру. Зазнали поранень більше 60 людей, були пошкоджені численні будинки.

Документи, доступ до яких здобули місцеві ЗМІ, свідчать: влада знала про те, що боєприпаси, які лежали під палючим сонцем, могли вибухнути. Втім, уряд доводить, що президент нічого не знав про ймовірний ризик.

Електростанція, яку пошкодило вибухом, забезпечувала більше половини електроенергії Кіпру.

Після вибуху тисячі людей проводили протести під президентським палацом, вимагаючи відставки глави держави.

Новини на цю ж тему