Близько 70 загиблих через повені в Південній Кореї

Близько 40 тисяч військових залучили до рятувально-пошукової операції у Південній Кореї після зсувів ґрунту, які забрали життя близько 70 людей.

Копирайт изображения Reuters
Image caption У районі Сеула затоплені 32 дороги та мости

Солдати допоможуть 4 тисячам поліцейських, які вже беруть участь в операції. Вони розбирають завали та намагаються відкопати будинки, вкриті потоками грязюки.

Зсуви ґрунту спричинили найгірші за століття зливи та шторми.

Найбільше потерпає район навколо Сеула, там мешкають близько 25 мільйонів людей. Очікують, що збитки від негоди можуть сягнути сотень мільйонів доларів.

За офіційними даними, через шторми близько п’яти тисяч людей були змушені покинути свої домівки. Затоплені їхні помешкання, а основні дороги перетворилися на потоки багнюки. 32 автошляхи та мости в околицях Сеула лишаються перекритими.

Більше тисячі корейців останню ніч провели у школах та церквах.

Лише за 2 з половиною доби у Сеулі випало майже 500 міліметрів опадів. Зсуви ґрунту фіксують у різних частинах регіону. Доля півтора десятків людей залишається невідомою.

Міністерство оборони повідомило, що продовжує пошук близько десяти мін, які опинилися під землею біля посту протиповітряної оборони в Сеулі. Їх розмістили там ще під час війни 1950-53 років.

Від негоди також потерпає сусідня Північна Корея, але контрольовані державою місцеві ЗМІ не дають інформації про завдані збитки.