Платона Лебедєва не випустили раніше строку

Російський суд відмовив екс-голові групи "Менатеп" та діловому партнеру Міхаіла Ходорковського Платону Лебедєву в умовно-достроковому звільненні.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Лебедєв каже, що його ув'язнення політично вмотивоване

Суд міста Вельськ Архангельської області, де з червня перебуває в ув’язненні Лебедєв, вирішив, що той "не став на шлях виправлення", а "цілі покарання не досягнуті".

Проти звільнення екс-голови "Менатеп" виступили прокурори та адміністрація колонії, де Лебедєву написали негативну характеристику. Не допомогли виступи ані дружини Лебедєва, ані популярної ще у радянські часи акторки Наталії Фадєєвої, ані публічне прочитання листа його 9-річної доньки Маші.

Тепер у захисту є 10 діб на оскарження рішення. Адвокат Лебедєва уже заявив, що зробить це.

Сам Лебедєв заявив, що має бути звільнений, оскільки є "політичним в’язнем", а його позбавлення свободи несумісне з заявами Росії про те, що вона є конституційною державою.

"Вже розпочався мій дев’ятий рік втрати свободи та можливості бути чоловіком, батьком і дідусем. Це величезна кількість часу", - сказав Лебедєв.

"В'язні сумління"

Платона Лебедєва заарештували у 2003 році, так само як і Ходорковського. У 2005 році обох засудили до 9 років ув’язнення за ухиляння від сплати податків. Згодом Московський суд зменшив терміни утримання на 1 рік. Наприкінці 2010 року Лебедєва та Ходорковського засудили ще до 14 років ув’язнення, але з урахуванням тих років, які вони вже провели у в’язниці. Цей строк теж був зменшений Московським судом на 1 рік.

Міхаіл Ходорковський, який перебуває у в’язниці в Карелії, також подав прохання про звільнення, але дати його розгляду ще не визначили.

"Те рішення було передбачуваним. Прохання Ходорковського теж відхилять, оскільки рішення ухвалюються не судом, а на вищому рівні", - сказала російська право захисниця Людмила Алексєєва. А глава російського представництва міжнародної правозахисної організації "Amnesty International" Сергій Нікітін сказав, що вони розчаровані рішенням суду і вважають Лебедєва "в’язнем сумління".

Новини на цю ж тему