Звіт: в аварії літака Качинського є провина Росії

Польський звіт каже, що літак впав частково через погане світло на смузі та помилку диспетчерів. Хоча винні і пілоти Копирайт изображения Reuters
Image caption Польський звіт каже, що літак впав частково через погане світло на смузі та помилку диспетчерів. Хоча винні і пілоти

У звіті з приводу аварії літака президента Леха Качинського над російським Смоленськом сказано, що Росія "частково винна" у тому, що літак впав.

Головною причиною катастрофи названо помилку пілота, але провину за те, що сталося, покладають також на диспетчерів аеропорту та погане освітлення аеропорту.

Катастрофа, яка сталася у квітні 2010 року і в якій загинуло 96 людей, призвела до напруженості у відносинах між обома країнами.

Росія відкидає усі звинувачення на свою адресу, і заявляє, що у аварії винний польський екіпаж літака.

Однак у звіті, презентованому у Варшаві, сказано, що аеропорт освітлювався "лише частково і погано", а диспетчер посадки надав "невірну інформацію" екіпажу літака, коли той заходив на посадку в Смоленську за умов сильного туману.

Усі, хто перебував на борту, а це представники польської військової та політичної еліти, загинули.

Вони летіли на заходи з нагоди роковин Катинської трагедії, в якій 20 тисяч польських офіцерів були страчені радянськими військами у 1940 році.