Economist: разом з Тимошенко судять авторитет Януковича

Британське видання Economist вміщує статтю "Справедливість в Україні. Суд над демократією", де йдеться про судовий процес у "газовій справі" проти Юлії Тимошенко. Цю справу тижневик називає "політичною настільки ж, наскільки й кримінальною".

Копирайт изображения AFP
Image caption Якщо Тимошенко засудять, пише Economist, вона перетвориться на політичну мученицю

Один з останніх інцидентів у суді, коли прихильник Тимошенко відмовився залишити залу суду, тижневик називає "фарсом", який вже став рутиною і за яким "пильно стежать у Європі та Америці". Economist нагадує, що Юлія Тимошенко не є звичайною обвинуваченою, враховуючи те, що вона була одним із лідерів Помаранчевої революції, двічі очолювала уряд та нині є "найвизначнішим опозиційним політиком в Україні".

Тижневик називає суд над Тимошенко живою, але такою, що викликає занепокоєння, "картинкою" з життя країни. Уряд Януковича, веде далі видання, представляє суд як частину нової боротьби з корупцією та наполягає, що це не є політичною помстою, а також не є спробою завадити Юлії Тимошенко взяти участь у наступних парламентських чи президентських виборах.

"І при цьому Юлію Тимошенко не звинувачують у безпосередньому хабарництві. Скоріше складається враження, що судять її політичну діяльність та компетенцію як керівника", - йдеться у статті.

Economist наголошує, що Юлія Тимошенко відкидає всі висунуті проти неї звинувачення, а, описуючи судовий процес, тижневик пише про те, що екс-прем’єр-міністр назвала суддю "монстром", а суд – "фарсом". Суддя, своєю чергою, "виглядає, наче він поспішає, коли він надає адвокатам неадекватну кількість часу для вивчення тисяч сторінок документів".

Видання пише, що Юлія Тимошенко пов’язує процес над нею із показовими судами Сталінської епохи та звинувачує Януковича у спробі "перетворити Україну на радянський табір".

"І хоча це є гіперболою, важко позбутися враження, що суд над Тимошенко політично вмотивований", - пише Economist. Видання припускає, що "авторитет та прихильність демократії пана Януковича нині на лавці підсудних поряд з Тимошенко". Тижневик пише, що його відданість демократії виглядатиме непереконливо, якщо виявиться, що правову систему використали для вирішення особистих політичних суперечок і замість підкріпити авторитет Януковича, це його послабить.

"Якщо Тимошенко ув’язнять, вона, найімовірніше, постане як політична мучениця", - пише Economist, - "І тоді до пана Януковича пристане ярлик, якого він так старанно намагався позбутися: ярлик неорадянського диктатора".

Новини на цю ж тему