31 липня - день жалоби через аварії на шахтах

Президент Віктор Янукович оголосив 31 липня днем жалоби за гірниками, які загинули на шахтах Донеччини та Луганщини минулої п’ятниці.

Копирайт изображения AP
Image caption Українські шахти називають одними з найнебезпечніших у світі

Кількість шахтарів, що загинули на шахтах у Луганській та Донецькій областях, зростає. 18 шахтарів загинуло внаслідок вибуху на шахті "Суходольська-Східна" через вибух метану. Ще 7 стали жертвами обвалу надшахтної споруди у Макіївці Донецької області.

Доля ще 8 шахтарів, що були в момент вибуху на "Суходольській-Східній", досі не відома, двоє - перебувають у лікарні.

Рятувальники намагаються дістатися до шахтарів, що потрапили під завал на шахті у Макіївці. Як кажуть рятувальники, вони чують стукіт, не виключено, що у такий спосіб їм подають сигнал. Під завалами може лишатися ще п'ятеро гірників.

Вибух на "Суходільській-Східній" пролунав о другій ночі у п’ятницю на глибині 915 метрів.

На місці вибуху працює робоча група під керівництвом міністра енергетики та вугільної промисловості Бойка та оперативна група Головного управління МНС в області. Там також перебуває президент Віктор Янукович.

Президент повідомив, що державна комісія наразі розглядає дві версії вибуху на шахті Суходільська-Східна:

"Це міг бути збій в роботі електрообладнання на шахті і наслідок буропідривних робіт, що проводилися напередодні", - заявив Віктор Янукович.

У Держгірпромнагляді також сказали, що всього на момент аварії в шахті було 252 особи, у небезпечній зоні - 28 гірників.

Керівництво компанії "Краснодонвугілля", якій належить шахта, заявило, що виплатить родинам загиблих по мільйону гривень компенсації.

"Краснодонвугілля" є одним із найбільших в Україні виробників вугілля.

Шахта "Суходільська-Східна" працює з 1980 року, минулого тижня на ній сталася пожежа, але ніхто не постраждав.

4 аварії за тиждень

Разом із п'ятничними подіями кількість аварій на українських шахтах лише за останній тиждень сягнула чотирьох.

У вівторок вибух на шахті стався у Донецькій області. У селі Родинське Красноармійського району на шахті "Родинська" обвалилася порода. Тоді загинули троє людей.

А у ніч проти суботи на шахті "Степова" у місті Первомайськ Дніпропетровської області спалахнув метан та зайнялося вугілля. Ніхто не постраждав.

Найгірший вибух з 2007

Аварія на шахті в Суходільську стала найгіршою з 2007 року, коли на шахті імені Засядька на Донеччині внаслідок трьох вибухів загинули більше 100 людей.

Найгірша аварія в історії шахти "Суходільська-Східна" сталася у 1992 році, тоді загинули близько 60 шахтарів.

Як припускають, аварії на українських шахтах спричиняють брак необхідного нового обладнання, а також недостатні стандарти безпеки. Іноземні ЗМІ називають українські вугільні шахти одними з найнебезпечніших у світі. Цю тему обговорюють на форумі Бі-Бі-Сі.

Керівництво "Краснодонвугілля" наполягає, що приділяє особливу увагу техніці безпеки на своїх шахтах, постійно оновлюючи обладнання.

Михайло Волинець, голова Незалежної профспілки гірників, називає шахту "Суходільська-Східна" однією з найнебезпечніших в Україні через скупчення метану.