НАТО бомбардувало лівійське телебачення

Північно-атлантичний альянс заявляє, що бомбардував три супутникові антени, через які транслюється державне телебачення у Лівії.

Копирайт изображения AP
Image caption Лівійське державне телебачення повідомляє про регулярні авіаудари НАТО, які часто призводять до жертв серед мирного населення

Представники НАТО твердять, що їм вдалося зупинити роботу супутникових антен завдяки точному авіаудару. Мета цієї повітряної атаки - припинити "запальні передачі" режиму полковника Каддафі.

Коаліція розпочала військову операцію у Лівії в березні, під мандатом ООН, що дозволив воєнні дії для захисту мирного населення.

Лівійські повстанці розпочали свій виступ проти Муаммара Каддафі у лютому.

У заяві НАТО вказується, що повітряний удар у Тріполі був здійснений "винищувачем НАТО, який використовував сучасні високоточні прилади", а також було окреме планування для того, що мінімізувати ризик нещасних випадків або жертв.

"Наша інтервенція була необхідною, оскільки нині телебачення використовується як складова частина режиму, призначеного для систематичного пригнічення і терору людей і для підбурювання нападу на них", - твердять у НАТО.

На думку представників НАТО, цей авіаудар зменшить негативний вплив лівійського телебачення на місцевих мешканців, але, водночас, "збереже інфраструктуру телебачення, яка буде необхідна після конфілкту".

Після заяви НАТО лівійське телебачення провдовжувало свою трансляцію.

Повідомляється, що п'ятницю ввечері у Тріполі були чутні сильні вибухи у центрі міста.

Останні тижні літаки НАТО регулярно здійснюють повітряні удари на лівійську столицю.