Винайдено антитіло проти вірусу грипу

Вченим вдалося винайти антитіло, яке може перемогти грип, викликаний усіма вірусами типу А.

Результати експериментів на мишах, опубліковані в науковому журналі Science Express, свідчать про те, що ці антитіла можуть бути використані для "невідкладного лікування хвороби".

Вчені сподіваються, що це відкриття допоможе їм розробити "універсальну вакцину". Нині треба робити щеплення кожної зими, бо вірус постійно мутує.

Вірусологи називають новини від вчених "гарним кроком вперед".

Багато дослідників в усьому світі намагаються розробити універсальну вакцину від грипу. Ддя дослідів їм треба щось спільне для всіх вірусів, яке водночас не буде змінюватися чи мутувати.

Супер-імунітет

Медики помітили, що люди, які перехворіли "свинячим" грипом, мають "супер-імунітет" до інших інфекцій.

Британські і швейцарські вчені вивчили більше ста тисяч зразків кліток імунної системи пацієнтів, які хворіли грипом, а також тих, хто зробив щеплення проти цієї хвороби.

У результаті вчені звернули уваги на антитіло, яке називається F16.

"Ми спробували усі підвиди вірусу і це антитіло діє на кожного з них. Ми сподіваємося, що це антитіло може використовуватися в якості терапії у вигляді ін'єкції проти хвороби", - розповідає британський вчений, сер Джон Скехел.

Коли мишам давали антитіло F16, то воно повністю захищало їхні організми від смертальних доз вірусу H1N1.

Водночас, вчені зауважують - поки що це антитіло, а не вакцина. На її розробку, за словами вчених, піде ще кілька років.