У Луцьку - суперечка про пам'ятник Бандері

У Луцьку місцева організація Партії регіонів хоче домогтися відміни рішення влади про спорудження пам'ятника лідерові ОУН-УПА Степану Бандері на одній із центральних вулиць міста.

Image caption Біля наметів Партії регіонів людей небагато

Те, що памятник Бандері має стояти на одній з великих вулиць міста – навпроти луцького Палацу урочистих подій- місцеві депутати вирішили ще три роки тому. Відтоді на тій вулиці стоїть памятний знак, а скульптори чекають грошей на виготовлення монумента заввишки близько 8 метрів.

Однак нині не всім плани міської влади до вподоби. Після того, як Луцька міськрада виділила на спорудження пам'ятника 150 тисяч гривень, забравши їх з видатків на дороги і ремонт приміщення ради, місцеві активісти Партії регіонів на трьох магістральних вулицях встановили намети і почали збір підписів лучан, які не хочуть, щоб пам'ятник стояв у багатолюдній частині міста.

"Ми не проти, щоб погруддя встановили на вулиці Бандери. Бо треба враховувати думку громади, бо є багато прихильників Бандери. Але тільки не біля Палацу урочистих подій, бо такому пам’ятнику там не місце", – заявив лідер міського осередку Партїі регіонів Іван Смоленг.

Водночас, обласний осередок партії поширив заяву, у якій пояснив, чому вирішив запитати думку людей.

Копирайт изображения www.wikipedia.org
Image caption Пам'ятник Степанові Бандері в Івано-Франківську відкрили у 2009 році

"На жаль, так звані демократичні сили, єдино правильною вважають позицію прихильників встановлення постаменту, ігноруючи при цьому думку решти мешканців Луцька. Для того, аби запобігти свавіллю більшості, яку в міській раді представляють партія "Батьківщина" і "Свобода" - наша політична сила зініціювала опитування громадської думки з приводу доцільності такого рішення", - ідеться у заяві.

У відповідь луцький осередок об'єднання "Свобода" звернувся до регіоналів із запитанням, чому провладна партія не опитувала людей щодо пенсійної реформи чи зростання цін на пальне і харчі. А також запропонувала включити до опитувального листа запитання, які стосуються резиденції Віктора Януковича у Межигір'ї.

У той же час "свободівці" підкреслюють, що Бандера має повне право височіти навпроти луцького Палацу урочистих подій, бо шанував сімейні цінності.

"Історики кажуть, що родині Бандер доводилося вп'ятьох жити в одній кімнаті, де була відсутня навіть електрика. Провідник ОУН був чудовим сім'янином – і саме це стало одним із головних мотивів при виборі місця розташування пам'ятника Степану Бандері в Луцьку поблизу РАЦСу", - ідеться у заяві "Свободи".

Водночас, до спорудження пам'ятника неоднозначно ставляться і самі лучани. Одні кажуть, що взагалі проти будь-яких пам’ятників, інші - підтримують, але хочуть, щоб і дороги ремонтувалися.

Пам'ятники і погруддя ідеологу українського націоналiстичного руху ХХ століття і голові Проводу ОУН Cтепанові Бандері встановлені винятково в Галичині й частково - на Західному Поділлі. Окрім Луцька, наміри встановити пам'ятники є у Рівному та Чернівцях.