Бі-Бі-Сі закликає розслідувати смерть свого журналіста

Корпорація Бі-Бі-Сі надіслала терміновий запит до військових сил НАТО в Афганістані щодо обставин смерті журналіста Бі-Бі-Сі під час сутичок минулого тижня.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Під час сутичок Ахмед надіслав своєму братові два повідомлення

Повідомлялося, що журналіста вбили повстанці. Однак пізніше з'явилися суперечливі повідомлення щодо того, хто стріляв у журналіста.

Бі-Бі-Сі звернулася до ISAF (Міжнародні сили сприяння безпеці) з проханням надати інформацію корпорації та родині загиблого журналіста. Як повідомляють, Міжнародні сили вже розпочали відповідне розслідування.

Ахмед Омед Хпулвак був серед загиблих, коли афганські сили безпеки за підтримки авіації НАТО атакували теле- і радіостанцію у провінції Урузган на півдні Афганістану. Детальніше тут.

Представники ISAF стверджують, що їхні вояки грали лише допоміжну роль у цій військовій операції.

Представники Талібану кажуть, що брали участь у сутичках, але не вбивали журналіста. Вони твердять, що його вбили афганські сили безпеки, коли намагалися взяти територію під свій контроль.

Місцеве інформаційне агентство повідомляє, що журналіста вбили американські військові.

Ахмеду Омеду Хпулваку було 25 років, і він нещодавно одружився. Перед смертю він написав два текстові повідомлення братові.

У першому було: "Я ховаюся. Смерть прийшла". У другому: "Помолися за мене, якщо я помру".

До Бі-Бі-Сі він приєднався у якості позаштатного журналіста у 2008 році. Також він працював на афганську інформаційну агенцію "Пайвак".