Журналісти Бі-Бі-Сі вдруге страйкують

Журналісти Бі-Бі-Сі беруть участь у другому 24-годинному страйку через скорочення робочих місць.

Копирайт изображения AP
Image caption Страйк на Бі-Бі-Сі триватиме 24 години - це вже другий страйк за минулий місяць

Члени Національної профспілки журналістів (NUJ) розпочали страйк о 00:01. Починаючи з вівторка, журналісти також працюватимуть у режимі "роботи за правилами", себто не будуть виконувати понаднормових обов'язків.

NUJ каже, що Бі-Бі-Сі не хоче "шукати розумних рішень" стосовно працівників, які постали перед загрозою скорочень.

Зі свого боку, Бі-Бі-Сі каже, що не може погодитися на вимоги, аби примусових звільнень узагалі не було.

Страйк у понеділок скликано невдовзі після подібного страйку 15 липня, який вніс невелекі перебої в мовлення Бі-Бі-Сі. Речник корпорації тоді казав, що збої внаслідок страйку виявилися меншими за прогнозовані.

За словами Лусі Адамс, директора Бі-Бі-Сі з питань бізнесу, минулого тижня корпорація щодня вела переговори з журналістською профспілкою "в спробі вирішити порушені проблеми".

Вона додала, що керівництво Бі-Бі-Сі не може погодитися ще і з тим, щоби ставлення до "членів профспілки, яким загрожують скорочення, було іншим, ніж ставлення до інших працівників Бі-Бі-Сі".

Image caption Профспілка журналістів страйкує - поки невідомо, як страйк позначиться на роботі Бі-Бі-Сі

"Внаслідок скорочення фінансування Всесвітньої служби і служби моніторингу Бі-Бі-Сі нам довелося закрити 387 посад, унаслідок чого, на жаль, майже 100 працівників доведеться звільнити. Ми працюємо з цими людьми, щоб надати їм шанси на додаткове навчання чи перехід в інші відділи, але ми не можемо і не будемо надавати окремим людям якісь преференції лише через їхню належність до профспілок", - заявила Лусі Адамс.

Профспілка NUJ звинувачує керівництво Бі-Бі-Сі у "розтраті багатьох тисяч фунтів внаслідок звільнень висококваліфікованих працівників, яких можна було би працевлаштувати в інших підрозділах корпорації".

Новини на цю ж тему