В Україні перевірять надшахтні споруди

Міністерство надзвичайних ситуацій та міністерство енергетики і вугільної промисловості до 1 жовтня проведуть спільну перевірку стану шахтних баштових копрів та стаціонарних підйомних установок.

Копирайт изображения AFP
Image caption Перевірки надшахтних споруд мають завершити до 1 жовтня

Саме через обвалення баштового копра на шахті в Макіївці у п’ятницю загинули 11 людей та зазнали поранень четверо.

"Мета – визначити можливість подальшої експлуатації та відповідність цих споруд проектним рішенням", - йдеться у повідомленні МНС.

Як сказано у повідомленні, перевірки проводитимуть директор департаменту вугільної промисловості Міненергетики, Державна служба гірничого нагляду та промислової безпеки і Державна інспекція техногенної безпеки.

37 шахтарських родин у жалобі

Внаслідок двох аварій на шахтах у п’ятницю загинули 37 шахтарів. Неділю, 31 липня, в Україні було оголошено днем жалоби за загиблими гірниками.

Спершу вночі на шахті "Суходільська-Східна" в Луганській області стався вибух. Там загинули 26 людей. Одразу після аварії припустили, що на шахті вибухнув метан. У понеділок урядова комісія з розслідування причин вибуху на шахті має оприлюднити попередні висновки та причини вибуху.

В окремому інциденті на шахті ім.Бажанова у Макіївці Донецької області обвалився шахтний баштовий копр. Перебуваючи в Макіївці у неділю, прем’єр-міністр України Микола Азаров сказав, що стан копра на тій шахті був незадовільний. Фоторепортаж про аварії на двох шахтах - тут

"Не хочу передувати думці експертів, але огляд аварії показав, що технічний стан копра, його нижньої частини, був нижчим за критичні можливості", - сказав глава уряду.

Роботу шахти, яка належить державі, планують відновити за 16 місяців.

Тема аварійності українських шахт обговорюється на форумі Бі-Бі-Сі

Інша шахта, на якій у п’ятницю сталася аварія, входить до складу "Краснодонвугілля", одного з найбільших в Україні виробників вугілля. Та компанія, своєю чергою, належить групі "Метінвест", яку пов’язують із депутатом парламенту від Партії регіонів Рінатом Ахметовим.

29 липня голова Конфедерації незалежних профспілок гірників Микола Козюберда заявив, що причиною вибуху є "жадібність" власника копальні, внаслідок чого вугільні пласти розробляються занадто інтенсивно.

Компенсації вже виплачують

Державне казначейство України оголосило, що вже перерахувало родинам загиблих шахтарів кошти, які уряд вирішив виділити після аварій на шахтах у Луганській та Донецькій областях.

За офіційною інформацією, загальна сума складає 7,6 мільйона гривень.

Раніше керівництво "Краснодонвугілля" заявило, що виділить родинам загиблих шахтарів по одному мільйону гривень.