У Росії від сьогодні зникла міліція

У Росії поліція вже кілька місяців Копирайт изображения AFP
Image caption Що в імені? Російська міліція зникла, тепер буде лише поліція

1 серпня у Росії офіційно припиняють існувати міліціонери. У понеділок завершується переатестація, внаслідок якої всі працівники структур російського МВС мали перекваліфікуватися на поліцейських або звільнитися.

Як повідомив журналіст Російської служби Бі-Бі-Сі у Москві Юрій Маловєр'ян, від початку процесу переатестації звільнилося 200 тисяч службовців міліції, з яких 150 - генерали.

Підбиваючи підсумки першого етапу реформи МВС Росії, президент країни Дмітрій Мєдвєдєв оголосив минулого тижня, що з міністерства вже звільнилися 183 тисячі осіб, а ще 48 тисяч підуть з посад найближчим часом.

У межах реформи МВС загальний штат правоохоронних органів Росії мають скоротити на більш ніж одну п'яту - 22%.

Ротації і скорочення

За словами голови президентської адміністрації Сергея Наришкіна, який очолював спеціальну комісію з переатестації вищих міліцейських чинів, від часу, коли 1 березня набув чинності російський закон "Про поліцію", зі структур міністерства звільнилися 143 з 340 генералів МВС.

Пан Наришкін каже, що лише 21 генерал не пройшов переатестацію, решта пішли у відставку за власним бажанням або за віком.

Реформа і процес переатестації в Росії спричинили масштабні ротації у керівництві регіональних підрозділів російського МВС: у 36 областях, республіках і краях Російської федерації замінено регіональних керівників поліції. А загалом, за словами голови атестаційної комісії С.Наришкіна, процес ротації у Росії охопив 73 вищих чинів МВС.

Міністр внутрішніх справ Росії Рашид Нургалієв, який очолює міністерство з 2005 року, втратив трьох колишніх заступників міністра. Двоє з його нових заступників перейшли в МВС з адміністрації президента Росії і безпосередньо втілювали реформу відомства.

Новини на цю ж тему