Сирійські танки обстрілюють Хаму

Сирійські сили безпеки поновили атаки на місто Хама. Вже другий день уряд Сирії проводить інтенсивні операції проти незгодних з політикою президента Башара Асада.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Місто Хама в облозі вже понад місяць

Один з активістів Омар Хамаві сказав агенції Associated Press, що танки відкрили вогонь після ночі спорадичних пострілів.

За непідтвердженими повідомленнями, 4 людини загинули.

Активісти кажуть, що в неділю в Сирії загинули приблизно 130 людей, за їхніми даними це сталося через дії урядових сил. Підтвердити цю інформацію з незалежних джерел практично неможливо, оскільки доступ журналістів до Сирії обмежений.

Кореспондент Бі-Бі-Сі у Бейруті Джим Мюїр каже, що місто Хама й досі контролюють переважно його мешканці, а не уряд.

Танки й загони військових, які намагалися заволодіти містом у неділю, впродовж ночі відступили, однак тепер, схоже, знову пішли у наступ, додає він.

Міжнародна спільнота різко засудила спроби уряду силою придушити протести.

Росія виступила з найрізкішою дотепер критикою на адресу президента Башара Асада і закликала його покласти край "репресіям".

"Застосування сили і проти мирних жителів, і представників державних структур є неприйнятним і повинно бути зупинено негайно," - заявило в понеділок російське МЗС.

Раніше президент США Барак Обама сказав, що був "вражений" жорстокістю сирійського уряду.

Німеччина й Італія запропонували провести термінове засідання Ради Безпеки ООН, аби обговорити ситуацію.

Британський міністр закордонних справ Вільям Хайг в інтервю Бі-Бі-Сі у понеділок закликав міжнародну спільноту чинити більший тиск на Сирію.