Рада Безпеки ООН скликає термінові консультації

Рада Безпеки ООН скликає термінові консультації за зачиненими дверима щодо ситуації в Сирії.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Місто Хама в облозі вже понад місяць

Міжнародна спільнота різко засудила спроби уряду Сирії силою придушити протести, які не припиняються вже кілька місяців.

Європейський Союз оголосив, що посилить санкції проти Сирії.

Росія виступила з найрізкішою дотепер критикою на адресу президента Башара Асада і закликала його покласти край "репресіям". "Застосування сили і проти мирних жителів, і представників державних структур є неприйнятним і повинно бути зупинене негайно," - заявили в понеділок в Міністерстві закордонних справ Росії.

Раніше президент США Барак Обама сказав, що був "вражений" жорстокістю сирійського уряду. А британський міністр закордонних справ Вільям Хейг в інтерв'ю Бі-Бі-Сі у понеділок закликав міжнародну спільноту чинити більший тиск на Сирію.

Чи зможе Радбез домовитися?

Водночас, оглядачі твердять, що консультації Ради Безпеки ООН можуть знову викликати суперечки всередині організації. Раніше країни-члени Радбезу не змогли домовитися щодо спільної заяви про жорстку політику Асада. Хоча, звертають увагу дипломати, навіть Росія, яка є союзником Сирії, засудила напад на мирне населення у Хамі.

У понеділок сирійські сили безпеки поновили атаки у місті Хама. Вже другий день уряд Сирії проводить інтенсивні операції проти незгодних з політикою президента Башара Асада.

Один з активістів Омар Хамаві сказав агенції Associated Press, що танки відкрили вогонь після ночі спорадичних пострілів. За непідтвердженими повідомленнями, 4 людини загинули.

Активісти кажуть, що в неділю в Сирії загинули приблизно 130 людей, за їхніми даними це сталося через дії урядових сил. Підтвердити цю інформацію з незалежних джерел практично неможливо, оскільки доступ журналістів до Сирії обмежений.

Кореспондент Бі-Бі-Сі у Бейруті Джим Мюїр каже, що місто Хама й досі контролюють переважно його мешканці, а не уряд.

Танки й загони військових, які намагалися заволодіти містом у неділю, впродовж ночі відступили, однак тепер, схоже, знову пішли у наступ, додає він.

Новини на цю ж тему