Сенат США схвалив законопроект про держборг

Сенат США схвалив законопроект, який піднімає верхню межу державного боргу. 74 члени Сенату проголосували "за", 26 - "проти".

Копирайт изображения Getty
Image caption Сенатор Білл Нельсон вітає результати голосування в Сенаті

Напередодні документ підтримали у Палаті представників, тепер свій підпис під документом має поставити президент США Барак Обама.

Очікують, що він зробить це найближчим часом. Керівник відділу зі зв'язків з громадськістю Білого Дому Ден Пфайфер сказав, що президент США завізує документ, щойно отримає його. Це повідомлення Пфайфер опублікував на своїй сторінці в мікроблозі Twitter.

Барак Обама привітав результати голосування в Конгресі та назвав законопроект першим кроком до того, щоби США "жили відповідно до статків". Водночас він сказав, що потрібно докласти більше зусиль, щоби перебудувати найбільшу економіку світу.

Президент США також сказав, що очікує від демократів та республіканців податкової реформи та збалансованого підходу, за якого багатші платитимуть більші податки.

"Обидві партії ділять між собою владу у Вашингтоні. І обидві партії мають брати на себе відповідальність за поліпшення стану економіки", - сказав Барак Обама.

Проблемний законопроект

Згідно із законопроектом, державний борг США буде збільшено на 2,4 трильйонів доларів при нинішньому рівні у 14,3 трильйонів доларів. При цьому відбудеться скорочення видатків бюджету на 2,1 трильйонів впродовж наступних 10 років без підвищення податків.

Конгрес намагався знайти компроміс у питанні підвищення рівня державного боргу вже понад місяць.

Про розпал пристрастей довкола законопроекту говорять навіть результати останнього голосування: голоси демократів розділилися навпіл - 95 конгресменів від правлячої Демократичної партії були "за" законопроект, і стільки ж - проти, оскільки скорочення державних видатків, на чому наполягали республіканці, підриває довіру виборців до демократів.

Нижня палата американського Конгресу, контрольована республіканцями, вже подавала до Сенату ухвалений законопроект про держборг, проте Сенат, де більшість мають демократи, відкинув його.

Експерти ключовим називали голосування у нижній палаті, де більшість мають республіканці, тоді як Сенат називають більш лояльним до нинішньої президентської адміністрації.

Голосування відбулося лише за 12 годин до того, як США мали б оголосити перший за свою історію дефолт, тобто, неспроможність вчасно обслуговувати державні зобов’язання.

Утім, навіть уникнення дефолту не дає відповіді на всі проблемні питання американської економіки та її впливу на світову економіку - вважають оглядачі. Подробиці тут