Дівчина провела 10 годин зі 'схожим на бомбу' пристроєм

Австралійські сапери успішно зняли "підозрілий пристрій" з тіла 18-річної дівчини, - повідомляють ЗМІ.

Копирайт изображения Getty
Image caption До будинку, де стався інцидент, викликали пожежників, поліцію та спеціальний загін саперів

За попередніми даними, пристрій був примотаний до шиї підлітка. Дівчина походить з однієї з найбагатших родин австралійського Сіднея, тож не виключають, що у такий спосіб у родини могли вимагати гроші.

Поліція не підтвердила і не спростувала інформацію про те, що пристрій був закріплений на шиї дівчини. Утім, представник поліції наголосив, що пристрій був закріплений настільки близько до її тіла, що саперам знадобилося 10 годин, щоби вивільнити людину.

Нині біля будинку, де мешкає родина, можна побачити пожежні бригади та медиків. Мешканців навколишніх будинків евакуювали.

Австралійська газета Sydney Morning Herald повідомляє, що до будинку, де мешкає родина, увійшов чоловік і причепив пристрій на дівчину. Втім, поліція поки не підтверджує, чи це справді була бомба.

Інше австралійське видання Sydney Daily Telegraph цитує неназване джерело в поліції, яке повідомило, що йдеться про так звану "комірцеву бомбу".

Представник поліції підтвердив, що підлітка вже звільнили від пристрою, який залишився неушкодженим, та передали батькам.

"Ми все ще не знаємо, чи це справді була вибухівка", - сказав асистент комісара Марк Мердок.

Поліція також не вважає, що дівчина сама почепила на себе підозрілий пристрій. Її ім'я не розголошують. В Австралії зазвичай не оприлюднюють імена жертв чи підозрюваних у кримінальних злочинах.

До розслідування інциденту залучили відділ поліції, який займається тяжкими злочинами.

Сіднейське передмістя Мосман, де стався інцидент, населене заможними людьми. А на вулиці, де це сталося, мешкають кілька зірок регбі та один з найкращих тренерів з кінних перегонів.

В австралійській поліції цей випадок називають "одним з найдивніших".