Японія схвалила план допомоги жертвам Фукусіми

Японський парламент схвалив план допомоги компанії-оператору АЕС у Фукусімі Tokyo Electric Power (TEPCO), яка має виплатити компенсації жертвам атомної катастрофи.

Копирайт изображения AP
Image caption Через кризу на атомній станції у Фукусімі евакуювали мешканців прилеглих територій

Уряд створить новий фонд для компенсацій 80 тисячам людей, які змушені були залишити свої помешкання, а також іншим постраждалим.

Тим часом, працівники станції, які намагаються взяти під контроль реактори у Фукусімі, виявили найвищий рівень радіації від початку кризи.

Як розповідає кореспондент Бі-Бі-Сі у Токіо Роланд Берк, законопроект підтримали і японський уряд, і опозиція.

Мета ухваленого документу - забезпечити виплати компенсацій жертвам, не відмикаючи світло у Токіо. Адже компанія TEPCO може збанкрутувати, оскільки має виплатити понад 100 мільярдів доларів компенсацій.

Для відшкодування колишнім мешканцям 20-кілометрової зони довкола станції, а також фермерам та підприємствам, які зазнали величезних збитків, створять фонд, до якого спочатку планується покласти 2 трильйони єн (26 мільярдів доларів).

Хоча остаточна сума може бути значно вищою.

Натомість, компанію TEPCO реструктуризують і, разом з іншими атомними компаніями Японії, вона вноситиме щорічні внески.

Аналітики кажуть, що ключовим питання є те, як саме здійснюватиметься фінансування фонду, і передбачають зростання комунальних платежів для населення. А це, у свою чергу, зазначають вони, негативно позначиться на споживчих настроях.