Берлусконі: італійська економіка надійна

Прем'єр-міністр Італії Сильвіо Берлусконі твердить, що його країна не буде втягнута у боргову кризу, від якої потерпає Європа.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Сильвіо Берлусконі твердить, що італійська економіка надійна

Звертаючись до парламенту, він заявив, що італійські банки надійні, так само, як і економіка країни.

Його заяви звучали на тлі зростання виплат за державними облігаціями, які сягнули рекордних показників.

Третя за величиною економіка єврозони - Італія - планує представити свій план скорочень витрат на 43 мільярди євро.

На думку пана Берлусконі, італійська економіка має солідну базу, а ситуацію на ринках цінних паперів він назвав "кризою довіри на міжнародних ринках".

Ланцюгова реакція?

Раніше президент Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу назвав тиск ринку цінних паперів на економіку Італії і Іспанії "причиною серйозної занепокоєності". Бо, якщо Італія або Іспанія захочуть ще взяти кредити, то вони коштуватимуть країнам дорожче, ніж це було раніше.

Менше, ніж два тижні тому Греція отримала другий пакет фінансової допомоги від Євросоюзу та Міжнародного валютного фонду. У такий спосіб, серед іншого, сподівалися попередити поширення фінансової кризи на інші країни.

Раніше Португалія та Ірландія також отримали фінансову допомогу для того, щоб виконати свої боргові зобов'язання.

Італії вдалося уникнути проблем з боргами, незважаючи на найбільший в єврозоні борг у порівнянні до ВВП - 120%.

Економіка Італії вдвічі більша, ніж Греції, Португалії та Ірландії разом узятих. Оглядачі кажуть, що сума пакету фінансової допомоги Італії буде така велика, що ЄС просто не зможе собі це дозволити.

Питання боргових зобов'язань Італії стало на порядку денному у країні через політичні проблеми.

Минулого місяця парламент Італії ухвалив заходи економії, однак тепер з-поміж експертів виникають сумніви, чи зможе уряд здійснити ці скорочення.

"Незважаючи на численну кількість спроб, європейські чиновники не зробили достатньо для того, щоб перебороти скептицизм на ринку цінних паперів, і виглядає, що борговій кризі ще далеко до закінчення", - твердить економіст Джульєт Теннант.

Новини на цю ж тему