Урядові танки вже у центрі бунтівної Хами

Урядові танки просуваються вглиб міста Хама в Сирії. За деякими повідомленнями, техніка вже на центральній площі міста, яке вважають одним із центрів опозиційного руху.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Кадр з відео, викладеного в соціальній мережі

Мешканці міста розповіли агенції Reuters, що танки вже досягли площі Оронтес. Вже кілька днів поспіль тривають обстріли міста, де мешкають близько 800 тисяч людей.

До Сирії не пускають іноземних журналістів, тому дуже важко перевірити інформацію про події в країні. Правозахисні групи повідомляють про щонайменше 140 загиблих за останні 4 дні і переважно в Хамі. Загалом, за даними правозахисників, від березня, коли розпочалися антиурядові виступи, в Сирії загинули більше 1600 людей.

Протестувальників, як повідомляють, надихнули приклади Тунісу та Єгипту. Президент Асад після тих подій пообіцяв реформувати країну. А відповідальність за насильство він покладає на збройні кримінальні угруповання, яких начебто підтримують "іноземні сили", але не сказано, які саме.

Мешканці Хами кажуть, що вулицями міста пересуваються колони важкої техніки, чути стрілянину.

Reuters цитує неназваного мешканця Хами, який мобільним телефоном повідомив: "Режим використовує те, що у центрі уваги ЗМІ зараз суд над Хосні Мубараком, щоби розібратися з Хамою".

Деякі мешканці Хами також кажуть, що нинішня ситуація є гіршою за події 80-их років. Тоді Хама також була центром протестів проти батька нинішнього президента Хафеза Асада.

Розкол в ООН

Рада безпеки ООН не може дійти згоди щодо реакції на кровопролиття у Сирії. Хоча раніше генеральний секретар ООН Пан Гі Мун засудив насильство.

Радбез уже двічі збирався на консультації за зачиненими дверима, але так і не зумів ухвалити заяву із осудом дій президента Сирії Башара Асада, який силою придушує опозиційні акції. Очікують, що найближчим часом Рада безпеки знову збереться.

Основна суперечка точиться навколо того, чи осуд має бути висловлений у формальній резолюції, чи просто у заяві.

Країни Заходу наполягають на резолюції, тоді як Росія закликає до стриманості.

"Не секрет, що наші західні колеги вірять, що Дамаск та сирійський уряд в усьому винні. ... Але є низка інших членів Ради безпеки, і Росія серед них, які розуміють, що ситуація складніша", - сказав Віталій Чуркін, представник Росії в ООН.

Китай, Бразилія, Індія та ПАР також опираються втручанню Радбезу в ситуацію в Сирії, побоюючись, що це може призвести до міжнародної військової інтервенції.

Новини на цю ж тему