60% британських підлітків залежні від смартфонів

Близько третини дорослих і 60% підлітків мають "високу залежність" від смартфонів, йдеться у дослідженні Ofcom, британського регулятора телекомунікаційної галузі.

Копирайт изображения PA
Image caption Більшість користувачів кажуть, що не вимикають свій пристрій навіть, коли лягають спати

"Нація, залежна від смартфонів" - так називається стаття, опублікована Ofcom. Люди зізнаються, йдеться у звіті, що використовують ці пристрої скрізь - від обіднього столу до спальні.

Крім того, за дослідженням компанії, власниками смартфонів на сьогодні є більше чверті дорослих британців (27%) і майже половина підлітків (47%).

Більшість з них (59%) придбали свої пристрої, такі як iPhone, Blackberry та телефони з операційною системою Android, впродовж останнього року.

Зміна щоденних звичок

Багато підлітків кажуть, що через смартфон відмовилися від більш традиційних занять: 23% з них заявили, що стали менше дивитися телебачення, а 15% - визнали, що читають менше книжок.

Ofcom пише, що швидке поширення смартфонів, які мають доступ до інтернету, електронної пошти та великої кількості інших онлайн-програм, змінює спосіб, у який багато-хто, і особливо підлітки, діють у суспільстві й спілкуються з іншими.

Більшість користувачів (81%) тримають свій пристрій увімкненим постійно, навіть, коли сплять. А близько третини заявили, що користуються телефоном під час їжі, і майже половина - у вбиральні чи ванній кімнаті.

Найпопулярнішим брендом серед користувачів Великої Британії лишається iPhone від Apple. Втім, підлітки дедалі частіше віддають перевагу Blackberry від компанії RIM.