Бомба на дівчині в Австралії була "обманом"

Поліція в Австралії повідомила, що пристрій, який нападник у масці прикріпив до тіла дівчини і який сапери намагалися знешкодити впродовж 10 годин, був частиною складного обману.

Копирайт изображения Daily Telegraph Australia
Image caption Мадлен Пулвер провела 10 годин із пристроєм на шиї, вважаючи його бомбою

18-річна Мадлен Пулвер була вдома в заможному передмісті Сіднея, коли до будинку проник невідомий у масці і закріпив, як підозрювали, вибуховий пристрій довкола шиї дівчини.

За словами поліції, зловмисник залишив записку, яка допоможе в розслідування. Слідчі, згідно з повідомленнями, розглядають версію про спробу вимагання викупу.

Асистент комісара поліції штату Новий Південний Уельс Марк Мердок сказав журналістам: "Як з'ясувалося, це був дуже, дуже вигадливий обман. Складалося враження, що то був справжній вибуховий пристрій. Ми були зобов'язані ставитися до цього серйозно, доки не довели протилежного. Саме це ми і робили, і тому на це пішо стільки часу".

Пристрій був прикріплений до шиї Мадлен "чимось на зразок ланцюга", за словами пана Мердока. Він додав, що поліція штату намагається з'ясувати мотиви зловмисника: "На місці нападу зловмисник залишив інструкції, які і підкажуть нам подальші кроки в розслідуванні.

Австралійська поліція каже, що пристрій із шиї дівчини знімали 10 годин, бо то була дуже делікатна і копітка операція, у якій австралійців консультували британські сапери.

Під час операції знешкодження, як вважали, вибухового пристрою правоохоронці евакуювали мешканців сусідніх будинків у цьому районі Сіднея. Кілька вулиць було перекрито, на місце події прибули карети швидкої допомоги і пожежники.

Дівчину забрали до лікарні, де її оглянули медики, а в четвер її виписали.