2000 арештів у Китаї через продукти

У Китаї в межах кампанії боротьби із забороненими харчовими добавками заарештовано 2000 людей і закрито 5000 підприємств.

Копирайт изображения AFP
Image caption Вуличні торговці гарячими стравами - поширене явище на вулицях китайських міст

Такий результат кампанії перевірок санітарно-гігієнічних умов на об'єктах харчової промисловості Китаю.

Кампанію розпочали в квітні після низки скандалів, викликаних повідомленнями, зокрема, про м'ясо, яке світиться вночі, або про булочки, до яких додавали фарбу, щоб продати дорожче.

В межах кампанії перевірено шість мільйонів дрібних підприємств харчового сектора. Китайська поліція знищила мережу "підпільних" об'єктів, де харчові добавки чи продукти виготовляли незаконно.

Небезпечні добавки

У заяві, яку оприлюднила урядова комісія, відповідальна за безпеку продуктів харчування, сказано, що кампанію перевірок продовольства вестимуть і далі, а винних у порушеннях будуть "суворо карати".

Останніми роками низка скандалів довкола небезпечних продуктів сильно підірвала довіру споживачів до виробників харчів, особливо в молочній галузі.

Після того, як у 2008 році шестеро немовлят померли, а 300 тисяч захворіли, отруївшись хімікатом у молочній суміші, влада Китаю запровадила жорсткі заходи контролю за безпекою дитячих продуктів.

Згодом з'ясувалося, що хімічну речовину меламін, яку застосовують у промисловому виробництві, додавали до молочної суміші, щоби штучно підвищити її поживність.

Той скандал призвів до відкликання дитячої молочної суміші китайського виробника і завдав шкоди репутації Китаю як виробника безпечних і надійних товарів.

Цього року служба контролю за якістю закрила майже половину з 1176 молочних комбінатів Китаю під час кампанії, що має на меті підняти стандарти у галузі.

Верховний Суд Китаю видав вказівку виголошувати смертні вироки тим засудженим, чиї дії або бездіяльність призвели до смерті людей, які отруїлися неякісними харчами.

Однак, як повідомив кореспондент Бі-Бі-Сі у Пекіні Мартін Пейшенс, у Китаї часто порушують норми і правила, а через зростання цін на продукти частина виробників намагатимуться і далі йти на різні вигадки, аби збільшити прибутки.