Річниця Хіросіми: Японія хоче жити без атому

Японський прем'єр-міністр Наото Кан повторив обіцянку зменшити залежність країни від ядерної енергії.

Копирайт изображения AFP
Image caption Японський прем'єр поклав вінок із жовтих квітів до меморіалу у Хіросімі

Пан Кан промовляв під час церемонії вшанування 66-ої річниці бомбування Хіросіми.

Тисячі людей зібрались біля меморіалу в центрі міста, щоб хвилиною мовчання вшанувати пам'ять 140000 загиблих під час ядерного нападу США у 1945 році.

Наото Кан, користуючись нагодою, згадав про кризу на атомній електростанції у Фукусімі, яку вразили хвилі цунамі минулого березня.

На станції далі фіксують витоки радіації - майже 5 місяців по тому, як потужний землетрус силою 9,0 балів за шкалою Ріхтера спричинив цунамі та завдав шкоди тій АЕС.

Стурбованість радіоактивними витоками висловлювали далеко за межами Японії. Той інцидент поновив серйозні дебати про безпечність атомних електростанцій у цілому світі.

До кризи на Фукусімі 30% японської електрики генрувались на АЕС. Країна планувала збільшити ту цифру до 53% до 2030 року.

Наото Кан, обіцяючи перегляд енергетичної політики, наголосив: "Я зменшу залежність Японії від атомної енергії, створивши суспільство, яке не залежатиме від атому".

Прем'єр-міністр поклав вінок із жовтих квітів до меморіалу під час церемонії у Хіросімі, де згодом на знак миру випустили у небо зграю білих голубів.

Японія заприсяглась ніколи не створювати та ніколи не мати атомної зброї, але під час відбудови країни після Другої Світової війни була змушена використовувати атомну енгергію.

Мер Хіросіми Казумі Матцуї, коментуючи події на Фукусімі, сказав: "Постійні витоки радіації призвели до того, що люди живуть у страху, втративши довіру до атомної енергії".

"Японський уряд повинен якомога швидше переглянути свою енергетичну політику, щоб повернути довіру та розуміння людей", - наголосив пан Матцуї, батько якого вижив під бомбування Хіросіми.

Новини на цю ж тему