Японія звільняє посадовців через атомну кризу

Трьох високопосадовців, відповідальних за політику атомної безпеки, звільнили в Японії на фоні кризи на пошкодженій атомній станції у Фукусімі.

Копирайт изображения AFP
Image caption Багато японців досі гніваються через втрату рідних, майна та відчуття безпеки

Японський міністр промисловості й торгівлі Банрі Каєда сказав, що троє посадових осіб нестимуть відповідальність за неправильне поводження із АЕС і вирішення проблем, що з нею сталися. Радіоактивні матеріали досі витікають зі зруйнованої АЕС, вже майже п'ять місяців поспіль.

Відсторонення високопосадовців відбулися на наступний день після того, як парламент схвалив новий план допомоги компанії TЕРСО, оператору АЕС у Фукусімі, яка має виплатити компенсації постраждалим внаслідок атомної кризи. Докладніше тут.

Відсторонені особи - це голова агентства з атомної безпеки Нобуакі Терасака, голова агенства з природних ресурсів і енергетики Тецухіро Хосоно і заступник міністра економіки, промисловості й торгівлі Казуо Мацунага.

Атомна криза також викрила тісні зв'язки між урядом і енергетикою.

Пан Каєда, який відіграв ключову роль у подоланні кризи на Фукусімі, також сказав, що він сам планує подати у відставку. Однак коли саме він це зробить, не уточнив.

"Я планую вдихнути свіже повітря у міністерство і зробити масштабні перестановки," - сказав пан Каєда на прес-конференції.

"Я про це розмірковував близько місяця. Прийдуть нові люди, які відбудують міністерство".

Кореспондент у Токіо Роланд Берк каже, що до цього часу Міністерство промисловості й торгівлі відповідало не лише за безпеку, але й за сприяння розвитку атомної енергетики.

Прем'єр-міністр Наото Кан нещодавно заявив, що країна має відійти у бік альтернативних джерел енергії.

Водночас Японія стикнулася з нестачею електроенергії, оскільки дві третини ядерних реакторів не працюють.

Місцеві громади відмовляються давати дозвіл на те, аби їх знову вмикнули після планової технічної перевірки.

Новини на цю ж тему