Суд розслідуватиме попередню діяльність голови МВФ

Крістін Ліґард каже, не скоїла нічого незаконного Копирайт изображения Reuters
Image caption Крістін Ліґард каже, не скоїла нічого незаконного

Французький суд розслідуватиме, чи зловживала владою новий керівник Міжнародного Валютного Фонду Крістін Лаґард, коли була міністром фінансів Франції.

Суд ухвалив таке рішення після кількох годин обговорень попереднього розслідування.

Пані Лаґард відкидає звинувачення, твердячи, що не скоїла нічого незаконного. Її не підозрюють у тому, що вона сама збагатилась.

Кореспонденти кажуть, що такий крок є дещо принизливим для Крістін Лаґард, яка обіймає посаду директора МВФ лише місяць.

Пані Лаґард стала директором-розпорядником МВФ у липні після того, як у травні американська поліція заарештувала попереднього голову Домініка Стросс-Кана за звинуваченнями у зґвалтуванні покоївки готелю у Нью-Йорку, в якому він зупинявся.

Прокурори твердять, що вона перевищила свої обов'язки, схваливши виплату у розмірі 406 мільйонів доларів бізнесмену Бернару Тапі, колишньому міністру з табору французьких лівих, який під час президентських виборів у 2007 році перейшов на бік Ніколя Саркозі.

На той час пан Тапі судився із державним банком Credit Lyonnais.

Він твердив, що банк ошукав його, коли він продав свою частку спортивного гіганта Adidas.

Бізнесмен програв у Верховному суді країни, але подав апеляцію.

Через кілька місяців новий міністр фінансів пані Лаґард, проігнорувавши заперечення своїх підлеглих, втрутилась у судову справу, перевівши її в арбітражний суд.

Новини на цю ж тему