Луганщина: 1загиблий та десятки в шпиталях

В українському уряді стурбовані станом безпеки на вугільних шахтах і в п'ятницю планують провести спеціальну нараду з цього приводу.

Копирайт изображения UNIAN
Image caption Минулої неділі в країні оголосили жалобу у зв'язку із загибеллю шахтарів в Луганській та Донецькій областях

"Ми вважаємо, що ситуація вкрай складна, тому обов'язково проведемо нараду, на неї ми скликаємо всіх керівників шахт", - сказав міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Бойко. Цю заяву він зробив на шахті "Краснокутська" в місті Красний Луч Луганської області, де в четвер сталося займання метану.

За уточненими повідомленнями, один з шахтарів помер. Постраждало загалом 23 шахтарі, четверо з них в тяжкому стані. Про стан 19 шахтарів міністерство з надзвичайних ситуацій інформує, як середньої тяжкості.

Голова Луганської обласної державної адміністрації Володимир Пристюк заявив, що деякі з шахтарів можуть бути доправлені до лікарень в Луганську або Донецьку. "Ми хочемо перевезти тих, хто в тяжкому стані", - сказав Володимир Пристюк.

В перших повідомленнях МНС з місця аварії про загиблих не повідомляли. Роботу на шахті після спалаху метану припинено не було, хоча понад два десятки шахтарів отримали опіки різного ступеню.

За однією з версій, газ спалахнув в момент, коли на глибині понад сто метрів був задіяний один з механізмів.

29 липня в Україні сталися дві аварії на шахтахЖ в Суходольську Луганській області на шахті "Суходольська-Східна" і на "Шахті ім. Бажанова" в Макіївці Донецької області. У день жалоби - в неділю - кількість жертв дорівнювала 37 особам, проте у вівторок стало відомо про смерть ще одного шахтаря у лікарні.